Latitude 2.0 soğuk motorda rolantide titreşim

tifosi41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar.
yeni sayılacak zamanda 2.0 otomatik aldım. özellikle soğuk havada ilk çalıştırmada rolanti devrine düştüğünde çok fazla titreşim oluyor. az gaz verince birşey kalmıyor araç ısınınca baya azalıyor ama yine var. yazın motor kulakları extra sıcak ve yumuşak olduğundanmıdır bilmiyorum yazın titreşim rahatsız etmiyordu. araçta açılır tavan var titreşim oraya kadar geliyor ve hafif bir uğultu gibi ses yapıyor. bu titreşim normalmidir yoksa motor kulaklarına veya başka bir yerine baktırmalımıyım aracın.

kataruna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam titreşimin normal olmadığı kesin. Ama nereye baktırmanız konusunda bilgim yok. Sezgilerim yakıt sisteminden kaynaklı olabileceğini söylüyor. Siz yine de en ucuzdan başlayarak muhtemel sorunları kontrol edin.

bani

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
bende 2.0 otomatik var ve dediğib gibi rolantide hafif titreme var sonradan farkına vardım .. çözebildin mi sorunu merak ettim.

tifosi41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, sorunla çok uğraşamadım aslında normal mi değilmi onada karar veremedim 2.0 larda rolantide biraz titreşim normal deniyor. Şanzıman alt takozu değiştirdim roşantideki titreşimde değişim olmadı ama d ye veya r ye alıncaki extre titreşim azaldı. Ama şanzıman takozundan şüpeleniyorum aslında değiştirip denemek lazım ama hem vakit hemde pahalı bir parça boşuna masraf yapmakta istemiyorum. Sizin titreşim ne kadar merak ettim

bani

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yani hafif bir titreşim var eğer normal ise göz ardı edilebilir eğer normal durum değilse kötu haberci gibi ve bende masraf ve usta usta dolaşmak istemiyorum bir istanbul da bika yetkili servise gösteriyim dedim arıza tespiti 403 tl çekti :)) Tarih 9 mart 2020 öyle beklemedeyim.