Latitude tekleme problemi

serdaruye

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba , 2011 model 1.5 exe latitude sahibiyim , arcım 95 binde , şöyle bir problmim var lütefn yorum ve yardım ve hatta usta önerisi rica ediyorum. 1.vitesden 2 ye geçip gaz layıp devri çok az yükselince takılma silkeleme gibi bi hareket yapıyor , sponra bu hareket 1000 devirsen 2000 e çıkarken yaklaşık 1750 2000 arası arka arkaya silkeleme
şeklinde oluyor.sonrası gazlayınca bu alanı geçiyor ama süreklide olmuyor bu arıza , bilgisayarda hiç arıza yok ( 30 a yakın bağlantı yaptılar farklı günler de ) yetkili servis özşafak da bilgisayarda olmayınca yapacak bişey yok diyor.Çaeyi sanayilerde aradım , bosh delpfi enjektörcülerde 4 enj. sökülüp yerine sağlam enj.takılıp test yapıldı , devriyaj müşürü , turbo selenoind valfi ve akışmetre denendi , sorun aynı .esenyurtta reno servisi var özel , orada volant ve baskı değişimi yapıldı , yine aynı , ancak tek ustalardan çok emin olamadım , volant parası ödedim ama sorun devam edince içime kuşku düştü gerçekten değiştilermi diye.orj değiştik diyolar ama , bu arıza iyice canımı sıktı , araba 10 numara bana göre , ne fluence ne mgan ayrı sınıf ama usta sıkıntım var, yardımlarınızı bekliyrum.

serdaruye

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yaklaşık 1 aydır uğraşıyorum ... 30 veya 40 kez bilgisayara bağlandı , şimdi bu gün ancak problem teşhisini koydular , sorun şu arabam 1.750 ile 2000 devirde de tekliyor ... evet tekliyor ve o sırada kasayı sallıyor,, tesbit yapıldı şimdi tekrar ilk gittiğim pompacı ya yönlendirdiler bakalım ne olacak.

serdaruye

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konuyu merak eden olursa diye yazıyorum , yok sa pek ilgili değil sanırım kullanıcılar , bence herkes aracında yaşadığı sorunları buraya yazmalı ki diğerleri beceriksiz ustaların elinde oyuncak olmasın benim gibi...

serdaruye

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ve çözüm e 1 adım yaklaştık , çok sevdiğim balinama nazar değdi qw EGR valfini değiştirdik ve %80 oranında silkeleme kayboldu , ancak ne bilgisayarda nede kadranda herhangi bir ışık arıza yanmamıştı...çok az bir silkeleme ve sarsıntı devam eidyor.bakalım oksijen ( lambda sensörü ) sensörünüde değiştireceğim, umarım bu sorunu çözebiliriz.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
ve çözüm e 1 adım yaklaştık , çok sevdiğim balinama nazar değdi qw EGR valfini değiştirdik ve %80 oranında silkeleme kayboldu , ancak ne bilgisayarda nede kadranda herhangi bir ışık arıza yanmamıştı...çok az bir silkeleme ve sarsıntı devam eidyor.bakalım oksijen ( lambda sensörü ) sensörünüde değiştireceğim, umarım bu sorunu çözebiliriz.

Emin adımlarla sona doğru yaklaşmışsınız umarım oksijen sensörü değişimiyle mükemmeli yakalarsınız :eyv