led ampüller hakkında

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 3 aracımın far sinyal geri vites fren lambası iç aydınlatma gibi ampülerini led ampüller ile değiştirdim bunlardan sadece çift duyulu olan fren ampüllerde sorun yaşadım parklarda yanıyor frene basınca ışık değişmiyor ustaya gittiğimde bana beyini yersin hepsini led yapmışsın cliolarda sıkıntı dedi bende ondan iki tane çift duyulu fren ampülü aldım taktım halojende sorun yok yanıyor kaç adet led taktıysam bütün led çeşitlerinde sorun oluyor ilk başta yanıyordu sonra sadece park yanıyor frende değişim olmuyor
ustanın dediği doğrumudur ayrıca halojene mi dönmek lazım beyine zarar verirmi hiç arıza ışığı yakmadı araçta stopların yanmaması dışında onu da normal halojene çevirdim

Son düzenleme:

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yorum yapan yokmu kardaşlar niye bişey söylemediniz sileyimmi :)

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Direnç takmak gerekebilir başka oto elektrikciye danışın abi

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direnç takmak gerekebilir başka oto elektrikciye danışın abi
sadece fren lambasında çift duyu olanda problem oluyor bunada direnç gerekir mi acaba yolum düştüğünde sorayım
birde led takmanın arabaya zararı olurmu beynine zararı adam öyle dedide
forumda senle ben varız galiba kimse kalmamış yada yazan yok

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
sadece fren lambasında çift duyu olanda problem oluyor bunada direnç gerekir mi acaba yolum düştüğünde sorayım
Risk var uygun direnç kullanmak gerekiyor ( işten anlayan lar öyle diyor ) benim araçta bagajda LED varken sorun yoktu iç aydınlatma da LED yapılınca kapalı konumda ( otomatik de ) kısık ışık vardı direnç takıldı ve düzeldi .

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Risk var uygun direnç kullanmak gerekiyor ( işten anlayan lar öyle diyor ) benim araçta bagajda LED varken sorun yoktu iç aydınlatma da LED yapılınca kapalı konumda ( otomatik de ) kısık ışık vardı direnç takıldı ve düzeldi .
eyvallah sağolasın bir elektrikçi bulmak lazım o zaman direnç nereye takıyor ampül olan yeremi yoksa başka bir yeremi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
eyvallah sağolasın bir elektrikçi bulmak lazım o zaman direnç nereye takıyor ampül olan yeremi yoksa başka bir yeremi
Ampül olan yere bir uç artıya diğer uc eksiye

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayıpsın abi olur niye yazmayalım . Konuyu gördüm ama bilgim olmadığı için birşey yazmadım konu açan herkese bildiğim kadarıyla yazıyorum abi bilgi paylaştıkça çoğalır. Sorunu çözdüysen yazarmisin abi buraya aynı sorunu yaşayanlar faydalanır

SM-A305F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayıpsın abi olur niye yazmayalım . Konuyu gördüm ama bilgim olmadığı için birşey yazmadım konu açan herkese bildiğim kadarıyla yazıyorum abi bilgi paylaştıkça çoğalır. Sorunu çözdüysen yazarmisin abi buraya aynı sorunu yaşayanlar faydalanır

SM-A305F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
yok kadaşim sorunu fren ampüllerinde halojen e döndüm bıraktım malum steden aldığım ampüller mutkaka bir tanesi arızalı geliyor 12v adaptörle test ettiğimde birisi yanıyor diğeri yanmıyor demekki sıkıntılı imiş o siteye verdiğim para bir clio alıyor nerdeyse bıraktım artık :) halojen yansın oda led olmasın diğerlerinde problem yok yanıyor maşallah heryer led iyi muayeneden de geçersek sök tak değiştirmeden sıkıntı yok şimdi
sadece lip kaldı mais lip aldım montajı yapamadık anlayan bir arkadaşa denk gelsek te taksak fena olmaz tarif eden bursadan arkadaşlar çok zor tarif ediyorlar tamponu indir başka parça al falan fistan lip ile marşpiyel kaldı camlar filmli filmler çok karanlık yapıyor bu yaz kalsında belki sökerim geri 2 no ama geri gitmek sorun oluyor biraz camlardan göremiyorum güneş yiynce biraz açılırmı rengi yaz geçsin bakalım üzerinden ev yedek arça dükkanına döndü clio yağsu doldu yerde sıkıntı koymaya yer yok

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
yok kadaşim sorunu fren ampüllerinde halojen e döndüm bıraktım malum steden aldığım ampüller mutkaka bir tanesi arızalı geliyor 12v adaptörle test ettiğimde birisi yanıyor diğeri yanmıyor demekki sıkıntılı imiş o siteye verdiğim para bir clio alıyor nerdeyse bıraktım artık :) halojen yansın oda led olmasın diğerlerinde problem yok yanıyor maşallah heryer led iyi muayeneden de geçersek sök tak değiştirmeden sıkıntı yok şimdi
sadece lip kaldı mais lip aldım montajı yapamadık anlayan bir arkadaşa denk gelsek te taksak fena olmaz tarif eden bursadan arkadaşlar çok zor tarif ediyorlar tamponu indir başka parça al falan fistan lip ile marşpiyel kaldı camlar filmli filmler çok karanlık yapıyor bu yaz kalsında belki sökerim geri 2 no ama geri gitmek sorun oluyor biraz camlardan göremiyorum güneş yiynce biraz açılırmı rengi yaz geçsin bakalım üzerinden ev yedek arça dükkanına döndü clio yağsu doldu yerde sıkıntı koymaya yer yok
[emoji4] Abi parçaları internette sat cam filmi kötü ise yazın rengi açılıyor ama ben ön iki cam haricinde 2 numara kullanıyorum görüşü de engellemiyor ön iki camda 1 numara yan aynaları rahat görüyorum