LED PURE VISION far tamiri veya klasik farla değişimi

gavur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2017 Clio'nun garantisi bittikten 3 ay sonra ledli farın uzun-kısa farları bozuldu. Gündüz farı ve sinyal çalışıyor sadece. Malesef, eskiden farlarda 50 liraya ampul değiştirip sorunu çözerken, şimdi 3000-4000 liraya komple far değişimi gerekiyormuş. :bant 4 yıl far ömrü demek, ayda 150 lira ampul masrafı demek.

Açıkçası farların ledli olması çok umrumda değil. Bu PURE VISION farları klasik halojen Clio farıyla değiştiren oldu mu? İşlem nasıl?

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
emin olmamakla birlikte bizim faz2 ledli farlarda sorun genelde beyinlerden çıkıyor,farı değiştirmek yerine çıkma veya sıfır led beyni takarak sorunu çözmeyi denemelisiniz

gavur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mesajlar için teşekkürler arkadaşlar. Aracı henüz 3 ay önce aldığım, yani geçmişini bilmediğim için, sorunun da nereden kaynaklandığından tam emin olmadığım için Renault servise götürdüm aracı.

Arıza dediğiniz gibi led far beynindeymiş. İndirim vs sonrasında 1085 Liraya mal oldu. Sadece parça fiyatı indirim öncesinde 945 lira. Kötünün iyisi deyip ödedim. Yolları dolduran yerli araba böyleyse, yabancı araba sahipleri nasıl başa çıkıyor bu masraflarla merak ediyorum gerçekten.

Bu arada arabam servisteyken bizim buraya dolu yağdı. O da şans işte. Araba kapı önünde park edili olsaydı daha kötü olabilirdi

Selamlar!

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Güle güle kullanın. Dolu ve hortumdan dolayı tüm zarar görenlere geçmiş olsun.Yaralananlara da acil şifalar dilerim.