Ledli Amerikan Park Sinyali ( Resimli )

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar hayırlı geceler herkese . Biliyosunuz dünde konu açmıştım amerikan park stili sinyalleri nasıl yaparım diye . Önceden çift flamensli duy ve ampül kullanmıştım bi süre sonra iç plastik şapkalar eriyip ampüle yapışmıştı . Değiştirdim sinyalleri sonra yine aynısı oldu . Çalışmasında sıkıntı olmamasına rağmen yolda ampül kestiğinde vs benim için büyük sıkıntı olurdu . Bende 2 çift orjinal mako sinyaller alıp 4 5 ay bu uygulamayı yapmadım .

Bugun önce malzeme temin ettim . Malzemeyi sipariş ettiğim arkadaşım bu saatlerde geliyor . Bugun karaköy tarafında işim olunca uğrayıp aldım . Aldığım malzemeler 1.5mt turuncu şerit led , birde yanında parça kalmış olan 60 70 cm beyaz şerit ledide verdi . Hazır gitmişken amper metre cihazım bozuktu onunda yenisini aldım . Maliyet olarak herhangi bi bedel ödemedim hiç birine ama normalde ledin metresi zaten 5.5tl bide ampermetre ne kadar bilmiyorum . . .

Uygulamaya gelirsek sinyali elimde uzun bi süre inceledim bazı şeyler denedim , her halükarda camını açmam gerekiyordu güzel bi uygulama için fakat hiç taraftarı değildim . Denemeler sonucu sinyali alttan delmeye karar verdim . Ledleri ölçüp deldim . Sıfıra sıfır oturtup yapıştırdım sıcak silikon yardımı ile sonra izole ettim . Şase kablosunu sinyalin şasesine bağladım . Artıyı parkların artısından çektim ve montajı tamamladım . Resimlere tek tek açıklama yapamıycam bütün dosyayı buraya kopyalıyorum :)

Güç kaynağını söktüğüm bilgisayar çalışır durumdaydı fakat evde 3 tane kurulu pc olduğundan o fazla ve yatağın altındaydı o yüzden söktüm . Eski sinyalleri bulmak için kutuyu çıkardım ama o kadar içinden vites topuzu megane farı harddiskler çıktı sinyallerim çıkmadı :D

Unutmadan ekleyeyim . Kullandığım kablolar yanmaz kablo , pek bildiğimiz kablolardan değil aksine yanma özelliği olmayan bir silikona sahip . Videoda belirttim küçük bir test yaptım havyayı normal kabloya değdirdiğimde direk deforme olup eriyor fakat bu kabloda öyle bir sıkıntı olmuyor . Sonrasında park ve sinyal arasındaki farkı gösteren video çektim birde farlarla birlikte . Sonuç olumlu bence hepsinde :)

Bu yanmayan kablo . Bu arada şimdi farkettim , videonun görüntü kalitesi paylaşım modundaymış mms mesajları gönderebilmek için . Yüksek kaliteye ayarlamayı unutmuşum :(
Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

Sinyal ve park farkı
Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Emeğine sağlık.:eyv

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim sağolun :) Önceki iki uygulamam çift flamensli duy ve ampüldü fakat 2 adet sinyalin içini bozunca orjinal sinyal alıp ledli denemeye karar verdim şuan için çok memnunum :)

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emeğine sağlık dostum.

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
emeğinize sağlık tşkler.

İsmail Ufuk Utku

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
emeğine sağlık güzel olmuş:eyv

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür eederim İsmail abi sağolasın :)

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Esas Uygulamalar Bunlar İşte Amerikan Park Dediğin Alet 30 - 40 Lira Bir Şey Ancak İnsanın Bunu Kendi Zanaati ve Emeği İle Yapması Paha Biçilemez Ellerinize Sağlık :eyv

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaan arkadaşım çok teşekkür ederim , katılıyorum sana . Ben aracımın her işini kendim yapmayı çok severim hoşuma gidiyor . Açıkcası öyle başkasına elletmeyi sevmem hiç :)