Lifter sesi

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımdaki sabahları ilk çalışmada gelen lifter sesi için uzun araştırmalarım sonucu motor iç yıkamanın yüksek km li araçlarda bazen işe yaradığını öğrenip denemeye karar verdim. Uyguladım ve sonuç olumlu. Yağ değişiminde deneyebilirsiniz çok pahalı birşey değil. Ben şöyle yaptım; Hepsi burada sitesinden carbon clean isimli ürünü (Carbon Clean Motor iç Temizleme Katkısı (Made in Usa ) 9351
http://www.hepsiburada.com/carbon-clean-motor-ic-temizleme-katkisi-made-in-usa--9351-p-OTCTN9351)ve 2 kutu 8 lt 5w30 yağ aldım (arac 2005 lpgli 1.6) .yağ filitresi de değişince 5 lt yağ gerekiyor kalan 3 lt ise carbone clean dan sonra kalanları temizlemek için.önce motor sıcakken carbon clean ı ekledim yaklaşık 15 dk rolantide arabayı çalıştırdıktan sonra yağı boşalttık yağ filitresinide soküp içinde kalan eski yağı süzdük. Daha sonra 3 lt yağ koyup 5 dk da kalan ları çalkalaması için rolantide çalıştırdık. Son adım tüm yağı boşaltıp yeni filitre ile yeni yağ koyduk. Ben birde yağ karter tapasını mıknatıslı olanla değiştirdim. Böyle sorunu olan arkadaşlara tavsiye ederim. Şu video yu seyredebilirsiniz Bizim araç gibi hidrolik lifterli bir aracmış buda http://youtu.be/7wWwtcYiOic

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
bos yere masraf ve zaman kaybi.

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bos yere masraf ve zaman kaybi.

Kesinlikle değil . Lifterler değişecek vs diyorlardı. Bu işlemden sonra hiçbir katkı olmayan motor yağı ile lifter sesi kesildi. Eee amaç zaten lifter sesini kesmekti demekki boş yere değil.

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ellerinize sağlık,

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar ister inanın ister inanmayın bunu yaptıgımdan beri araba 1-daha seri 2-daha sessiz 3-daha az yakıyor çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim.

hkderinoz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elinize sağlık, aracınızda yaptığınız işleme boş yere demek, akıl tutulması demek bence.
Motor içerisinde ısınan, yanan yağ petrol türevi olduğu için zamanla belirli bir miktar kurum oluşturur. Bu durum zamanla motorun çalışma verimini etkileyecektir.
Siz iyi bir çalışma yapmışsınız. Güle güle kullanın.

o6plaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımdaki sabahları ilk çalışmada gelen lifter sesi için uzun araştırmalarım sonucu motor iç yıkamanın yüksek km li araçlarda bazen işe yaradığını öğrenip denemeye karar verdim. Uyguladım ve sonuç olumlu. Yağ değişiminde deneyebilirsiniz çok pahalı birşey değil. Ben şöyle yaptım; Hepsi burada sitesinden carbon clean isimli ürünü (Carbon Clean Motor iç Temizleme Katkısı (Made in Usa ) 9351
http://www.hepsiburada.com/carbon-clean-motor-ic-temizleme-katkisi-made-in-usa--9351-p-OTCTN9351)ve 2 kutu 8 lt 5w30 yağ aldım (arac 2005 lpgli 1.6) .yağ filitresi de değişince 5 lt yağ gerekiyor kalan 3 lt ise carbone clean dan sonra kalanları temizlemek için.önce motor sıcakken carbon clean ı ekledim yaklaşık 15 dk rolantide arabayı çalıştırdıktan sonra yağı boşalttık yağ filitresinide soküp içinde kalan eski yağı süzdük. Daha sonra 3 lt yağ koyup 5 dk da kalan ları çalkalaması için rolantide çalıştırdık. Son adım tüm yağı boşaltıp yeni filitre ile yeni yağ koyduk. Ben birde yağ karter tapasını mıknatıslı olanla değiştirdim. Böyle sorunu olan arkadaşlara tavsiye ederim. Şu video yu seyredebilirsiniz Bizim araç gibi hidrolik lifterli bir aracmış buda http://youtu.be/7wWwtcYiOic
eline sağlık abi paylaşım için de teşekkürler

mtyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında yağ değişim periyodunu kısa tutarak ve kaliteli yağlar alarak bu işi kendiliğinden çözebiliriz diye düşünüyorum. Yine de emeğe saygı.

Ankara / 2007 model 1.5 dci Megane II Expression Faz II Hatchback

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında yağ değişim periyodunu kısa tutarak ve kaliteli yağlar alarak bu işi kendiliğinden çözebiliriz diye düşünüyorum. Yine de emeğe saygı.

Ankara / 2007 model 1.5 dci Megane II Expression Faz II Hatchback

Dogru diyorsunuz ama ikinci el araba aliyorsaniz ve sizden onceki sahibi veya daha eski sahiplerinin motora koyduklari farkli farkli yaglar ve degisimleri ne sıklıkla yaptıklarını bilmeniz çok zor . Bu yapılan bir yerde motor yağını resetlemek ve motordaki kalıntıları çıkarmak sanki