LIQUI MOLY 5W30 Motor Yağı Top Tec 4400 HAKKİNDA

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Liqui Moly en kalite yağlrdan biridir. Ben de Elf'den Liqui Moly'ye geçiş yaptım. Farkı hissettim. Tekrar bakım zamanı geldi. Yine Liqui Moly alacağım. Ceratec katkısını da tavsiye ederim.
Güzel tercihler [emoji122]

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Liqui Moly en kalite yağlrdan biridir. Ben de Elf'den Liqui Moly'ye geçiş yaptım. Farkı hissettim. Tekrar bakım zamanı geldi. Yine Liqui Moly alacağım. Ceratec katkısını da tavsiye ederim.

Clio bölümünde Castrol ce diğerlerinin kötü yağlar olduğunu aşınma değerleriniin fazla olduğunu burda yazarak videolarla belirttim ve kimse bana katılmamıştı. En iyi yağlardan biri.

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecen ay bakim yaptirdim ben de Liqui Moly koydum bu sefer. Pek bir fark hissetmemekle beraber, son servisten sonra yakit tuketimi dustu biraz. Liqui yle devam edicem simdilik

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Liqui Moly Top Tec 4400 5w30 Motor Yağı 5 lt. L3751

2012 dizel 110 luk partikullu olan yag bumu dur. Kimisinde L3751 yaziyo kimisinde L2322. Hangisi uygundur benim araç icin

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada arkadaşlar aracın yağının 4 ay önce değişmiş olmasına rağmen dün yağın çok siyah ve pis olduğunu gördüm. Bu kısa sürede yarın bu kadar pislenmiş olması değişmesi gerektiği anlamına gelir mi. Ya niye bu kadar pislenmiş olabilir. Teşekkürler

HPI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel araçlar yağı benzinli araçlara göre erken kirletir. Yağı değiştirdikten 1500km sonra yağ simsiyah olmasa da kararmıştı. Ayrıca genel manada kararan yağ işini yapan yağ anlamına gelir.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada arkadaşlar aracın yağının 4 ay önce değişmiş olmasına rağmen dün yağın çok siyah ve pis olduğunu gördüm. Bu kısa sürede yarın bu kadar pislenmiş olması değişmesi gerektiği anlamına gelir mi. Ya niye bu kadar pislenmiş olabilir. Teşekkürler

Arkadasimizin da belirttigi gibi yag bakimi yapildiktan sonra yag temiz değil simsiyah cikmali i gorevini yaptigini anlayalim. Diğer yandan siz araciniza uygun spectlerde yag koyarsaniz minimize eksilme dışında 20.000 km veya bir yillik bakim periyodu araliginda sorun yasamazsiniz. Kimi kullanici 10.000 de bir degistirir ama ben bugune kadar servis araligi disina cikmadim yani hep 20.000 de değişim yaptirdim. Bu sureclerde kismi eksiltmeler oldu ama araca zarar verecek duzeyde olmadı zaten eksiltme yapmasi da beklenen bir durumdur. Bu nedenle yagin simsiyah katran gibi cikmasi normal ve iyidir. Berrak ve yuksek akiskanlikta cikan yag sorunludur.

Hızlı yanıt alabilmek için “alıntı” yaparak cevaplayınız.
İmessage : tanseler@me.com

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eksilme vardi. Yag cubugunun hangi seviyesine inerse yag koymam gerekli. Ornegin cubugun min ile max araliginda hangi seviyede olması idare ettiri

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşların da dediği gibi dizel motorlarda kurum oluşur bu kurumu temizleme görevi yağındır . Yağ görevini yapıyor ve kararmış [emoji4]
Min ve Max çizgileri içi güvenlidir ben yarının altına indirmem kafam rahat etmiyor minimum a yakın olunca [emoji16]

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eksilme vardi. Yag cubugunun hangi seviyesine inerse yag koymam gerekli. Ornegin cubugun min ile max araliginda hangi seviyede olması idare ettiri

Ben servise giderken bakima girerken. Akiyorum kadrandaki dijital gostergeden 2 veya 3 yuvarlak dolu oluyor. Onun harici yag cubugunu cekip bakmiyorum.

Hızlı yanıt alabilmek için “alıntı” yaparak cevaplayınız.
İmessage : tanseler@me.com