Liqui Moly RN0720 Motor yağı kullanan var mi? Tavsiye eder misiniz?

RamirezX

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Bu motor yağını kullanan var mi daha önce?

Almanya'da en kaliteli yağ olduğunu söylüyor lar.

Kullanıp tavsiye eden var mi? Bu yılki bakımda servisin varilden doldurduğu yağı kullanmak istemiyorum.

Yağ bu : http://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-5w30-motor-yagi-top-tec-4400-5-litre-2322

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Omu kullanmadim ama motul kullanan cok arkadas var peugeotta bende motul 5-30 specific kullancam renault onayli olani motor sesinde azalma filan oluyormus

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen ben de motul specific rn 720 5w30 aldım 200 tl denicem bakım gelince şu an evde uyuyor.hakkinda çok olumlu şeyler duydum.

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen ben de motul specific rn 720 5w30 aldım 200 tl denicem bakım gelince şu an evde uyuyor.hakkinda çok olumlu şeyler duydum.

[emoji1303]Kullanim sonrası yorumlarini bekliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RamirezX

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motul kadar kaliteli diyorlar bu yağ için. Made in Germany.

Alıp deneyeceğim sanırım.

vitalhaus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben ilk bakımına soktum aracı reno kendi yağı olan elf kullanıyor.. Arkadaşım Mobil kullan rahat et dedi sanırım bundan sonra Mobil kullanacağım.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar araçlarınız dizel olan motorlarımızdan ise lütfen dikkatli olun, yağ devri çok ama çok değişti artık sadece koruma ve akışlanlık değil karbon üretimi'de etken ve önemli.
en kral yağı kullanarak araca geri dönümüşümü olmayacak derecede zarar verebilirsiniz.

bizim 1.5dci euro 5 lerin motor yağı 20binde değişime (hatta avrupada kimi ülkede 30bin) ve en önemlisi aşırı düşük karbon/kurum üretimi olacak şekilde tasarlanmış yağı kullanıyor, aynı spekleri karşılayan yağların X markalarına bakıyorsanız tamam ama spekleri tutmuyorsa aman dikkat çok kısa sürede dpf arızasına sebeb olabilirki VAG grubunda techturkeyde tamda bunu tamda bu konuda bahsi geçen yağ ile yaşayan birkaç kişi oldu bile..

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
DPF siz aracımda Renault onayı almış Motul yağ kullandım . Önemli olan gerekli Renault onayının olması016b0425aa8d8a9ee222172c823eca8d.jpg

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar araçlarınız dizel olan motorlarımızdan ise lütfen dikkatli olun, yağ devri çok ama çok değişti artık sadece koruma ve akışlanlık değil karbon üretimi'de etken ve önemli.
en kral yağı kullanarak araca geri dönümüşümü olmayacak derecede zarar verebilirsiniz.

bizim 1.5dci euro 5 lerin motor yağı 20binde değişime (hatta avrupada kimi ülkede 30bin) ve en önemlisi aşırı düşük karbon/kurum üretimi olacak şekilde tasarlanmış yağı kullanıyor, aynı spekleri karşılayan yağların X markalarına bakıyorsanız tamam ama spekleri tutmuyorsa aman dikkat çok kısa sürede dpf arızasına sebeb olabilirki VAG grubunda techturkeyde tamda bunu tamda bu konuda bahsi geçen yağ ile yaşayan birkaç kişi oldu bile..

Aynen her 5w30 aynı değildir,piyasa zir cahil dolu bu da olur der uymayan yağa da.olur tabi o mantıkla bakarsak,yağ kapağını açıp 20w50 koysak da olur araba hayır banane yeniden işte mı diyecek sanki.yag değiştirilen tamirciye diyorum bak bu aracın yağ kapasitesi 4.6 lt filtre dahil,adam 5 litre koyuyoruz biz alır o diyor.ulen 6 litre 7 litre de alır taşacak değil ya ,sanki bardağa dolduruyor da fazlası taşacak anasını satıyım, en güzel fiat grubu selenia yağı gibi tam kapasiteye göre yağ kurumamış örnek 3.2 litre kimse bisey diyemiyor.

bsahin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 için en iyi yağ sizce hangisidir ?