Lokal boya yaptık berbat oldu

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhabalar 98 brodway aracım var ufak bir kaza yaptım küçük bir tamiratı vardı kaportacıya vermedik kendimiz yapalım dedik far ve sinyali yenisiyle değiştirdik panjuru aldık astar boya attık sonrasında boya çıkıyor diye vernik attık iki gün panjur kurumayı bekledi dün oğlumla beraber tamponu boyayalım dedik aslında benim niyetim sadece sürtme izi olan yeri boyamaktı oğlum tamponu komple boyayalım dedi komple tamponu boyadık kaputta ufak pas lekeleri var oralarıda boyayalım dedi yok oğlum sırıtabilir dedim ama sonra tamam dedim demez olaydım aslında kaputta belli bölgelere uygulama yapılacaktı kaputun %80ini boyadık sonuç çok kötü oldu hem renk farkı oldu hemde bizim attımız boya mat oldu vernik pasta cila uygulamamıza rağmen belli oluyor ve sırıtıyor acaba kaputu önceki haline getirebilirmiyiz canım çok sıkkın aracım beyaz renk renk kodu yok ruhsaatta beyaz yazıyor bizde kar beyazı boya aldık kusura bakmayın biraz uzun oldu.

G04oqr.jpg

Jlz27J.jpg

ZEzdWV.jpg

9drLRN.jpg

Jlz27J.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Resimden anlasilmiyor ama soyle birsey yapabilirsiniz.ben opel omeganin metalik renk oldugu halde ustelik de sprey tenekeyle tavan ve bagajini kendim boyamistim.bpyanin kapattigindan eminseniz yani yeterince kalin attiysaniz boyanin puturlululuk durumuna gore sececeginiz cesitli kalinlikta zimparalardan alip kalindan baslayip inceye dogru sulu zimpara yapin elinizle kontrol edince zaten puruzsuzlesmesinden anlarsiniz.mumkunse zimpara takizu kullanin esit asindirmmak icin.cok da abartmayin boyayi tamamen asindirip saca inmeyin.temkinli gidin yani.zimpara isi bitince guzelce kaputu yikayip temizleyin .sonra makinayla pasta yapin.zimpara sonrasa boya daha mat olur takmayin asil pastadan sonra parlayacaktir.eski boyali yeri de hafif zimparalayip pasta yapin ki esitlensin.kolay gelsin.

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boyam mat ve elle hissediliyor biraz pütürlü gibi normal tiner veya selülozik tinerle çıkmazmı

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zimpara işi riskli daha berbat olabilir başka bir çözümü yokmu?

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bununla kalsak iyi birazda tavana sıktık ALLAH,tan tavanda fazla yok

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aslında işciliğiniz güzel. boya atarken komple zımpara yaptınızmı? boya tonu tutsaydı bence işcilik güzel. tekrar boya basan bir yerden uygun boya bastırıp yapabilirsiniz. kaputu tamamen matlaştırıp zımpara ile güzel olabilir

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Resimlerde gördüğüm kadarıyla, kaput ve tavana sağlam bir pasta cila azda olsa işe yarayabilir.

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece bazı yerlerde kabarık ufak yerlerde pas izi vardı oralara zımpara atıldı komple zımparalamadık boya parlak olsaydı sıkıntı yoktu sabahleyin kaputa baktım bazı yerleri parlak bazı yerleri mat en çok canımı sıkanda tavanda oluşan hafif matlık

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
önceki hali daha güzelmiş tabi :D ama sıkmayın canınızı kimse annesinn karnında öğrenmiyor bu işi. tek sıkıntınız boya tonu tutmaması. bide en son boya atarken bandı kaldırıp atmanız lazım. yoksa band şerit izi çıkar. internette bununla ilgili yabancı isimli videolar var youtubede izlemenizi tavsiye ederim.
https://www.youtube.com/watch?v=NsISYDpyzH4 bunun gibi