LPG de boşa atınca istop etme

suskun_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mrb arkadaşlar ortalama 100 km hızla giderken boşa atınca aracım istop ediyor hava filtresinin hava girişi bantla kapalıydı banti söktükten sonra böyle olmaya başladı bu normal birseymi birde LPG beyni üzerinde bulunan sarı ayar vidasini sonuna kadar kistim zaten az açıktı bunun etkisi varmı illaki hava filtresinin hava girişi tammn kapalımi olması gerekiyo

bahtiyar60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sayın,Kardeşim büyük bir ihtimalle senin araç ta LPG mikseri var.Eğer karbüratörü yandan deldirip te gaz girişi oradan olursa stop etmeyi keser.Tecrübe ile sabittir.Saygılar.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Sarı vida büyük ihtimalle rölanti de motora gaz veren vida olmalı o vidayı biraz aç deneme yaparak uygun ayarı bul kolay gelsin

34VR1415

suskun_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar şöyle bir sorun daha var sabahları arac sogukken calistirdiktan sonra jigle yı çekiyorum araç boğulup istop ediyor jigle görev yapmıyor su hava filtresinin hava girişini tmmn bantla kapatınca normale dönüyor jigle görev yapiyo

suskun_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahtiyar 60 aracımda mikser yok kalbüratör yandan delinmis dişli boruyla kalbiratöre baglanmiş

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bantı geri yapıştır kardeşim, lpg havayı pek sevmez.

suskun_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor sogukken de jigle pek işe yaramıyo araç ıstop ediyo ama bu hava filtresinin önü tamamen kapatıldığı zaman jigle motor soğukta olsa işe yarıyo.

Son düzenleme:

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
motor sogukken de jigle pek işe yaramıyo araç ıstop ediyo ama bu hava filtresinin önü tamamen kapatıldığı zaman jigle motor soğukta olsa işe yarıyo.
16yıl Lpg li araç kullandım hava girişi ne hiç bant yapıştırmadım !!!!! Bant a karşıyım [emoji4]

34VR1415