LPG kullanıcılarını bilgilendirme....

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun zamandır Lpg li bir araç kullanmıyordum ve yakıt konusunda yaklaşık 1-2 aydır bekliyordum ve gördüm ki bu konuda benimde eksil bilgim varmış. Özellikle lpg li araçlarda kullanılması gereken yakıt hakkında hangi yakıt seçeneği konusunda 2 aylık çalışmamdan sonra sizlere hangi marka yerden yakıt almanız konusunda tavsiyem olacak.

Shell i benzin ve dizel de kesinlikle tek geçiyorum ancak konu LPG olunca istediğim performansı alamadım diyebilirim çünkü yaptığım km ben tatmin etmedi ve bir kaç tane daha farklı akaryakıt firması denemem den sonra bunların içinde BP, Kadoil v.s içlerinde en uzun km yi yapan ve motorun ses ve performansı olarak beğendiğim ve tavisye ettiğim OPET oldu dostlar. Kısa bir araştırmam üzere de OPET aygaz ile çalışmakta ve içinde bulunan katkı diğerlerinden daha iyi ve dolum esnasında OPET pompalarının basıncı daha düşük olduğundan yavaş ve tam dolmaktadır artı yanı diğer pompalar hava olarak fazla basarken Opet neredeyse tamamı lpg olarak deponuza gitmektedir.

Gelelim aldığım yakıt fiyat ve km ye:

Dostlar her iyi malın değeride ona göre fazla olur şuan İstanbul da en düşük gördüğü 2,11 ve opet fiyatı olarak 2,39 tl arada ,20 kuruş oynuyor ve bu rakamı hak ettiğine inanıyorum. Çünkü diğer markalar ile aldığım yakıt ile 240 km 50 tl ye ulaşırken şimdi opet ile bu yalklaşık 50-80 km olarak menzil artttı ve inanın hiç serin kanlı kullanmıyorum aracı ve elimden geldiğince küçük cc li bu motora doğru şekilde ayağımı gazdan kaldırmadan kullanıyorum. Size tavsiyem özellikle şu ki paranız değerli ve kolay kazanmıyorsunuz ben 2 aylık araştırmamdan sonra opet e belki herseferinde 5 tl fazla ödüyorum ama daha uzun yol kaydediyorum demicem, diyeceğim şey aldığım yakıt tamamına yakıt LPG olması benim hoşuma gidiyor hava olmaması içimi rahatlatıyor ve bu durum şamandıranızında rahat ve uzun ömürlü çalışması için fayda sağlıyor.

Dostlar sizler için LPG yi test ettim bu yazıyı okuyan ve fayda gören herkese selamlar olsun. :eyv

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Murat abi çok doğru tespitlerde bulunmuşsun. 2 yıldır LPG li kullanıyorum aracı denemediğim LPG firması kalmadı gerçektende en temizi ve performansı en yükseği Aygaz . Bende çok kez denedim durum aynen şöyle Benim araba 11 lt yakıyo benzinde Otomotik vites İstanbul sıkışık trafikte ve ben biraz agresif kullanıyorum. Shellden aldığım yakıtla 210-220 km arası giderken (Depo 33 lt civarı alıyor) Aynı depoyu Aygazdan doldurduğumda 240-250 civarı gidiyorum ve performansın arttığını hissedilir şekilde hissediyorum. :eyv

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Murat abi çok doğru tespitlerde bulunmuşsun. 2 yıldır LPG li kullanıyorum aracı denemediğim LPG firması kalmadı gerçektende en temizi ve performansı en yükseği Aygaz . Bende çok kez denedim durum aynen şöyle Benim araba 11 lt yakıyo benzinde Otomotik vites İstanbul sıkışık trafikte ve ben biraz agresif kullanıyorum. Shellden aldığım yakıtla 210-220 km arası giderken (Depo 33 lt civarı alıyor) Aynı depoyu Aygazdan doldurduğumda 240-250 civarı gidiyorum ve performansın arttığını hissedilir şekilde hissediyorum. :eyv

Kalite ve para yalan söylemez kesinlikel bu konuda Opet :eyv

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben opet kullanıyorum zaten. Diğerlerini test etme fırsatı bulamadım henüz. Bilgi için teşekkürler.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgilendirme için ve emeğin için teşekkürler abi lpg kullananlar için iyi bir tercih sebebi olacak. :eyv

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emeğine sağlık abim hep aygaz alırım broya yalnız bir keresinde aygazda yakıt bittiği için saçma bir firmadan almak zorunda kaldım araç 10 km yaptıktan sonra silkelemeye başladı. Nasıl sinir bozucu anlatamam. O yüzden lpg aygazdan alınır diye (seninde test etmenle dahada kanıtlanmış oldu abim) gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.:eyv
Bu arada yeni seri hızlı ve tüplü olarak çıkacak galiba o'conner Karahan abim sayesinde.:D

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emeğine sağlık abim hep aygaz alırım broya yalnız bir keresinde aygazda yakıt bittiği için saçma bir firmadan almak zorunda kaldım araç 10 km yaptıktan sonra silkelemeye başladı. Nasıl sinir bozucu anlatamam. O yüzden lpg aygazdan alınır diye (seninde test etmenle dahada kanıtlanmış oldu abim) gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.:eyv
Bu arada yeni seri hızlı ve tüplü olarak çıkacak galiba o'conner Karahan abim sayesinde.:D

Eyvallah halilim sağolasın :eyv bu arada senin yüzünden adım iyice brain o connor oldu çıktı KaRaHaN da güzel kardeşim aslında qw

G.AKGÖZ

Göksel AKGÖZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sagolasın murat abim opet lpg konusunda cok iyi gercekten

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Bende ise tam tersi eski teknolojiye opet yaramıyor P.O candırrr gerisi hikaye der basarım gaza :eyv