LPG silkeleme Bobin

muhittin_kaplan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aldım taktım, Tekmele/Silkeleme Problemi gitti.
Ama şimdide başka bir problem başgösteriyor.
Zaten Devamlı Yanan ve "Eksoz Emisyonunu Kontrol Ettirin" Mesajı veren Benim Akıllı Aracım, LPG ye geçince birden Motor Uyarı Işığını Yakıp Yakıp Söndürmeye Başlıyor.
Şimdi ben Bobinleri ne yapayım :D

muhittin_kaplan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
birde mtm yazıyor brc değil mi bu

pago

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2000-4000 devirde nadir olmakla beraber Lpg deyken araçta silkeleme yapıyor. Benzinde yapmıyor
Ustalar Ateşlemeden dir dedi, Buji yi değiştirdim. Devam etti. Bobinlerin değişmesini söylediler. (ayrıca linkdekiler benim araca uyarmı 1.6 scenic 2004 dynamic)

bir kaç yerde buldum.
eurocell 200tl
valeo 160tl http://www.tasdemirler.com/orjinal-...-16v-1.6-16v-k4m-k4j-motor-tiplerine-uygundur
bosch 360tl http://www.n11.com/bosch-atesleme-bobin-meganlagunascenicdacia-P53906261

belki alakasız diyeceksiniz ama bende renault 9 vardı oda silkeliyordu benzinde silkelemiyordu silkeleme motora yeterince yakıt gelmemesinden kaynaklanıyordu gaz ayarını açtırdım sorun çözüldü hiç silkeleme olmadı aynı sorun arkadaşımın nissan kaşgaisinde var oda 120 üzerine çıkmaya başlayınca motor teklermiş gibi bir silkeleme yapıyor gazı açtırmasını söyledim ne yaptı bilmiyorum aynı şekilde yine en son reno 9 fairwayım vardı ondada benzin ayarı karbüratörden kısılmıştı ondada benzine aldığımda belirli bir devirden sonra araç silkeliyordu bence bu tür vakalar dediğim gibi motora yeterli yakıt gelmemesinden kaynaklı elektirik donanımıyla ilgili olduğunu pek sanmıyorum

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bende de var silkeleme yapıyor araç 2000-4000 devirde uzun yolda bir süre sonra yapmıyor.. şehir içinde daha sıklıkla oluyor. sorun bobinde mi ateşleme kablolarında mı

muhittin_kaplan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bobini değiştirdim. problem çözüldü.