Lpg Sorunsalı

UrTR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abilerim kardeşlerim merhaba,

2014 model 1.2 joy aracımı 1 ay önce aldım ve şehir içi trafiğinde 6.4ltr/100km gibi bir ortalamayla geziyorum fakat araca lpg taktırmayı planlıyorum. Aracın garantisi devam etmekte ve bildiğim kadarıyla bu tür uygulamalar aracı garanti dışına çıkartıyor ( yanlışım varsa düzeltin ).

Mais İzmir den aracı alırken satıcının söylediği lpg taktırırsam aracın yakıt sistemi garanti dışına çıkacakmış. Ben araç tamamen garanti dışına çıkıyor diye biliyorum doğrumudur?

Lpg taktıracak olursam hangi markayı taktırmak daha iyi olur?

Son olarak klasik bir sorum ve önyargım var;

1.2 motorda lpg taktırsam çekişte sorun yaşarmıyım?

Saygılarımla.

Uğur TAMER

39 BB 151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç 1.2 16v lpg takarsanız tabi ki daha iyi olur yakıtınız çekiş fazla düşmez diye düşünüyorum sonuçta son sistem takılcak böyle araçlara lpg taktırırken paradan bence kaçınmayın en iyisi hangisiyse onu taktırın birde servise danışın ne olur vs diye sorun

UrTR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün gece birazz araştırdım en fazla %5 performans kaybı oluyormuş o da normal kullanımda hissedilmez diye tahmin ediyorum. Bugün bana en yakın yetkili bayiyi arayıp bu konuyu görüşeceğim...

Kergit

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam performans kaybı değil kazancı oluyor hehe
neden dersen gazı istediğin gibi kökleyebiliyorsun yakıt kaygısı olmadan.
Clio 3 üme benzinli binmiştim. Sonra bi cesaret sıfır aldığım clio 4 e lpg taktırdım.
Benzinle geçirdiğim zamana lanet ediyorum

hittheroadjack

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer düzgün bir işçilik ve kaliteli bir markayla LPG uygularsanız yaşayacağınız tek pişmanlık daha önce taktırmamış olmak olur...

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim 2006 model araçta lpg ye laf söyleyenler kullanırken ben düğmeden lpg benzin değişimi yapıyordum seyir halinde tahmin edemiyorlardı hangisinde olduğunu. çekiş düşer diyenlere aldırış etmeyin. ama garanti konusu derin.

UrTR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt ekonomisi olarak lpg tartışılmaz. 2004 model 1.2 clio kullanan bi tanıdığım lpg taktırdıktan sonra ( 2tl/ltr ) km de 17kuruştan fazla yaktıramadım diyor. Fakat ben biraz pimpirikli adamım garanti olayları canımı sıkıyor. Araç 15500km de. Mais deki satıcı 20bin km de ilk bakım için çağırmıştı. O bakımda ( şu anda bi sorun yok ama ) herşeyini garanti dahilinde yaptırıp lpg taktırmayı planlamaktayım...

isoş

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt ekonomisi olarak lpg tartışılmaz. 2004 model 1.2 clio kullanan bi tanıdığım lpg taktırdıktan sonra ( 2tl/ltr ) km de 17kuruştan fazla yaktıramadım diyor. Fakat ben biraz pimpirikli adamım garanti olayları canımı sıkıyor. Araç 15500km de. Mais deki satıcı 20bin km de ilk bakım için çağırmıştı. O bakımda ( şu anda bi sorun yok ama ) herşeyini garanti dahilinde yaptırıp lpg taktırmayı planlamaktayım...
arkadaşınızın taktırdığı lpg markası nedir acaba

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bendede akl var kardeş.süper bi sistem ve sorunsuz.şehirçiç 16kr yakıyor.950 tlye takıldı