LPG taktım benzin lambam yandı

onurcan16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Burada aracın üzerinde bulunan sistem etkili bence .Bende sıralı sistem zavoli var . Araç her zaman benzinde çalışıyor ve gerekli sıcaklığa ulaşınca LPG ye geçiyor. İlk başlarda benzinde çalıştığı içi benzin ibresi düşer ve benzin ışığı yanar normali budur. LPG ye geçtiğinde benzin ibresi düşmez oynamaz çünkü benzinle olan ilişki pasif konumdadır .

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu Hortlattık ama yeni konu açmamak için mecburen buradan devam edeceğim.Yaklaşık 6 hafta önce 2007 1,4 Symbol aracıma LPG bağlattım Atiker marka ve benzin otomatiğini korumak için tavsiye üzerine depoya 1/4 benzin bıraktım 1 ay hiç depoya takviye yaptırmadım.Dün yolda yaklaşık 40 km yaptıktan sonra Benzin ışığı yandı ve depo 1/4.Arabayı Benzine aldım yaklaşık 50 km kullandım.Buradan okuduğum kadarı ile sorun yol bilgisayarı kaynaklı ve biraz benzin ilave etsem sensör algılayıp sorun çözülecek , aslında sorun yok.Gelelim beni düşündüren noktaya Dün LPG ustasını aradım adam bana bir ay benzin almadığım için benzinin özelliğini yitirdiğini bu nedenle ışığın yandığını belirtti???Öncelikle bu benim değil ustanın fikri.Eğer öyleyse benzini bitirip depoyu yeniden doldurmayı düşünüyorum değilsede biraz ilave ettirip devam edeceğim.Diğer kullanıcı arkadaşların yorumunu bekliyorum.

Son düzenleme:

camanga

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sallamış arabada şamandıradan benzin seviyesini ölçüp hesap yapar yoksa benzinin analizini yapmaz laboratuvar mı bu kardeşim. Ustana selamımı sarkıt saçmalamasın.hehe

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
enjektörler mi işiyor olabilir..
çarıl çarıl işiyo olabilir...

enjektör memeleri de kaçırabilir...

benim araba da bişi yoktu...sanayide , serviste oldu bunlar.

motor dağıldıydı benim...enjektörleri de söktüler...ne alaka arkadaş..üst kapağı yapıyon...enjektörlerimden
motor üst takozu, ısı müşürümden ne istiyon..

hepsini değiştirdiler..

ben enjektörlerin hepsini değiştireem...rolanti dalgalanmasını da ondan yapıyor kesin

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
benzin rolesi takınca düzeldi benim..

ya işeme var çarıl çarıl...ya da meme uclarına bişey sokup bozdular...

ne alakası var arkadaş..motor dağıtmasının motor takozuyla...orjinal takozumu bile çaldı çakallar :D

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
enjektör işese anlayabilirsin biraz...

ama enjektörün 2 dişinnin tekine bişey sokup püskürtmesini engelleseler...ne pc gösterir..
kimse de anlayamaz...

hava aleti ile bile anlayamazsın...dirençlede anlayamazsın..

motor yaptıyok....

subab, subab itici bunlar değişmiyo..:D
1 gün duruyo...

değişenler : motor takozu, ısı sensorü, enjektör temizleme...triger...antifiz..su pompası.. saçmalığa bak ya..

resmen kafa yapıyolar...sanayide bizim sulale....super iş :)

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
enjektör işese anlayabilirsin biraz...

ama enjektörün 2 dişinnin tekine bişey sokup püskürtmesini engelleseler...ne pc gösterir..
kimse de anlayamaz...

hava aleti ile bile anlayamazsın...dirençlede anlayamazsın..

motor yaptıyok....

subab, subab itici bunlar değişmiyo..:D
1 gün duruyo...

değişenler : motor takozu, ısı sensorü, enjektör temizleme...triger...antifiz..su pompası.. saçmalığa bak ya..

resmen kafa yapıyolar...sanayide bizim sulale....super iş :)

enjektörlerin adam gibi çalışp çalışmadığı böyle test edilebilir...

bi ara enjektörlere girişcem :)

enjektör contalarından karışması da rolantiyi dalgalandırabilir bence...

işiyo mu, işemiyo mu, altına mı kaçırmış böyle öğrenileiblir :D