Lpg'de debriyaja fren basınca aracın stop edecek gibi olmsı ve bazı zmnlr stop etmesi

seko_09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizde de mi aynı sıkıntı vardı?

hocaozden

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim megan 2 de de aynı sorun var. Klima açıkken daha çok stop etme sorunu var. debriyaja basınca stop ediyor.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tüp beyin diyaframınız patlak arkadaşlar. Garantisi varsa atiker ücretsiz değiştiriyor. Yoksa yeni beyin almanız gerekiyor. Kolay gelsin.

hocaozden

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bende aynı sorunu yaşıyordum düne kadar. Tavsiye üzerine sanayide bir ustaya boğaz kelebeğini temizlettim. Daha sonra yan taraftaki başka bir dükkanda bilgisayara bağlanıp adaptasyonu yapıldı (Çünkü bizim megan ların güncel arıza tespit programları sadece bu arkadaşta varmış).( güncel olması önemli) Ayrıca buradaki usta klima gazı basıncının fazla olması durumunda kompresörün zorlanması nedeniyle bu tür stop etmeler olabileceğini söyledi. Neyse ki benim klima gazı noksanmış 50 gr kadar,... onu tamamlamış. Usta stop etme sorunu olsa da olamasa da birkaç günlük kullanımdan sonra tekrar gelmemi istedi. Aracı teslim alıp ilk çalıştırdığımda devir saati 2000 de takılı kalmış gibiydi. Klima açık olarak şehir içi ve şehir dışı 15-20 km lik bir gezinti den sonra devir saati hala 2000 devirde devam ediyordu. Stop edip tekrar marşa bastığımda devir artık normal seviyesinde çalışmaya başladı 800-900 civarı. Tekrar klima açık olarak denemelerim sonun da araç artık stop etmiyor ve gaz yemede belirgin bir iyileşme meydana geldi. Velhasıl bu sorun dan kurtulduğum için mutluyum. Darısı size..

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Allah herkese böyle usta nasip etsin :) Sorununuzun böyle çözülmesine sevindim.....

hocaozden

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada ustama yarın bir uğrayacağım tabi ki.