Lpgli araç benzinde kullanılmalı mı?

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,
Atiker sıralı sistem lpg kullanıyorum.
Aklıma takılan bir soru vardı. Geçen gün biri de tavsiye etti.
Lpgli aracı 4 depo tüp 1 depo benzinle kullan dedi. Sizce böylemi kullanılmalı?

Sent from my iPhone using Tapatalk

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
böyle 4 e 1 gibi bişey var mı bilmiyorum. Önceki aracımda benzin hortumlarının kuruyup çatlamaması için arada bi benzinde kullanmamı tavsiye etmişlerdi. Zaten ilk çalışmada epey benzinde çalıştığı için ben yeterli geleceğini düşünmüştüm. Sadece uzun yol gittiğimde düz ve sabit hızla gideceğim zaman arada benzine alıyordum.

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,
Atiker sıralı sistem lpg kullanıyorum.
Aklıma takılan bir soru vardı. Geçen gün biri de tavsiye etti.
Lpgli aracı 4 depo tüp 1 depo benzinle kullan dedi. Sizce böylemi kullanılmalı?

4 depo gaz 300 kusur lira 1 depo benzin 250.
yariyarıya denk geliyor neredeyse. bunu diyen tam sacmalamis.
bu kadar düşünen hic lpg taktirmasin zaten

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4 depo gaz 300 kusur lira 1 depo benzin 250.
yariyarıya denk geliyor neredeyse. bunu diyen tam sacmalamis.
bu kadar düşünen hic lpg taktirmasin zaten

Banada hiç mantıklı gelmedi. Sonuçta bu araç ilk çalıştırınca biraz benzin çekiyor. Kontağı kapatıncada benzin çekiyor diye biliyorum yani uzun yola çıkarsam orda biraz benzin kullanırım yeter :)

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Böyle bir şey yok inanmayın :) Enjeksiyonlu araçta benzin hortumu çatlamaz siz gazla giderken bile o hortumlarda benzin geri dönüş hortumu sayesinde sistemde dolaşıyor. ilk çalıştırdığı anda benzin le çalışıyor zaten.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
broadwayimiz vardı 1 sene önce onda uzun süre benzinde kullanmamıştık bir deneyeyim bakalım çalışacak mı diye 5 6 kere bastım marşa çalışmadı bu 15 16 lara çıktı hala çalışmıyor birde vurdurarak denedim yine çalışmadı ve uzun uğraşlar sonunda çalıştırdım fakat baktım benzin kokusu gelmeye başladı kaputu açıp bakayım dedim açmamla benzin pompasında benzinin fırkırmasını görmem bir oldu arabayı hemen stop ettim ve hemen yeni bir pompa alıp değiştirdim

benimde tavsiyem ayda 1 de olsa 5 dk kadar çalıştırmak hem boruları korur hemde pompayı

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
broadwayimiz vardı 1 sene önce onda uzun süre benzinde kullanmamıştık bir deneyeyim bakalım çalışacak mı diye 5 6 kere bastım marşa çalışmadı bu 15 16 lara çıktı hala çalışmıyor birde vurdurarak denedim yine çalışmadı ve uzun uğraşlar sonunda çalıştırdım fakat baktım benzin kokusu gelmeye başladı kaputu açıp bakayım dedim açmamla benzin pompasında benzinin fırkırmasını görmem bir oldu arabayı hemen stop ettim ve hemen yeni bir pompa alıp değiştirdim

benimde tavsiyem ayda 1 de olsa 5 dk kadar çalıştırmak hem boruları korur hemde pompayı

Eski karburatörlü araçlarda benzin pompasının bozulmaması ve hortumların çatlamaması için sürekli çeyrek depo benzin bulundurmak gerekiyor..

Eğer uzun zaman araca benzin alınmıyorsa benzin pompası kuru çalışmaktan içerisinde bulunan diyafram yırtılıyor ve siz benzin aldığınızda benzini yağa karıştırabiliyor veya dışarı atabiliyor hatta arabanın yanmasına bile sebep olabiliyor.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eski karburatörlü araçlarda benzin pompasının bozulmaması ve hortumların çatlamaması için sürekli çeyrek depo benzin bulundurmak gerekiyor..

Eğer uzun zaman araca benzin alınmıyorsa benzin pompası kuru çalışmaktan içerisinde bulunan diyafram yırtılıyor ve siz benzin aldığınızda benzini yağa karıştırabiliyor veya dışarı atabiliyor hatta arabanın yanmasına bile sebep olabiliyor.
evet kontrol etmesem yangında çıkabilirdi ve araçta sürekli benzin oluyordu fakat uzun süre çalışmadığı için borular kurumuş sanırım benzinde geç geliyor

pinusnigra01

İbrahim DUYULER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

redfox son noktayı koymuş....
karbüratörlü araçlarda depoda yakıt olmalı...
ve arada bir benzinle çalıştırmalıyız... yakıt sistemi deforme olmaması için.

enjeksiyonlu araçlarda böyle bir sıkıntı yok..

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevaplarınız için teşekkürler. Banada mantıksız gelmişti :)