LPG'li Megane Coupe Yol Bilgisayarı ve Benzin Işığı

efesec

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

4 ay önce tüp taktırdım araca Zavoli Marka. Yarım depodan biraz az benzinim var araçta fakat benim yol bilgisayarım yakıt kalmadığını gösteriyor, ben de 50 liralık benzin aldım bu sefer de yolda ilerledikçe kalan benzini düşmeye başlıyor ve benzin ışığını yakıyor.

Konuyu anlamadım gitti. Arkadaşımda Golf var, onda hiç böyle bir sorun yok. Yardım lütfen lpg li coupeler. sizde de durum aynı mı?

ygt

Yiğit GÜLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç kendini benzinde gitdiyormuş gibi algıladıgı için düşer normaldir test modu yaparsanız düzelir

efesec

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç kendini benzinde gitdiyormuş gibi algıladıgı için düşer normaldir test modu yaparsanız düzelir

sağol ama test modunu nasıl yapıcaz? biraz araştırayım forumları bulurum büyük ihtimalle.

turk_er

Türker BARIŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
efe kardeş maaselef fransız yapımı tüm araçlarda aynı sıkıntı mevcut diye biliyorum...yapıcak bişiy yok...böyle devam..

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Kontağı açmadan önce km sıfırlama düğmesine basılı tutup kontağı açınca test moduna geçiyordu sanırım...

crazy_tuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araçta da aynısı oluyor clio2 mk2..

test modundan sonra benzin olduğunu gösteriyor fakat bi süre sonra yine azalmaya başlıyor şöyle anlatayım;

araç gittiğini algılıyor ee benzinle gitmiyorsa neyle gidiyor diye bi soru soruyor kendine..

o yüzden de benzinle gittiğini zannedip benzini sürekli düşürüyor ben 4 ay önce lpg taktırırken brc'de bi mekanizma söylemişlerdi 150 lira gibi bişeydi düzeltiyor dediler ama inandırıcı gelmedi bende taktırmadım ayda 30 liralık benzin alıyorum hiç yolda bırakmadı sürekli benzin lambası yanıyor..

kafaya takmayın alışıyorsunuz..

BamBam

Murat ÖZDEMİR ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzini, yol bilgisayarındaki kalan km bilgisinden değil de benzin göstergesinden takip edip benzin lambasını da görmezden gelirseniz bu sorunu aşmış oluyorsunuz :D , aynı durum hepimizin başında malesef...

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
efe kardeş maaselef fransız yapımı tüm araçlarda aynı sıkıntı mevcut diye biliyorum...yapıcak bişiy yok...böyle devam..

Benim clioda olmuyordu öyle birşey.Ama meganeII'miz var oluyor.Ya test modu yada 20 liralk benznle eski durumuna geliyor :)

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
test moduna girmek için; silecek kolu üzerindeki yol bilgisayarı (trip) tuşuna basıp ardından kontagı yarım olarak açıyorsun. test modundan çıkmak içinse, istersen kontagı kapatabilir, istersende km sıfırlama düğmesine basabilirsin :eyv