Lütfen takip mesafesini koruyalım...

ercan_korulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar trafikte en nefret ettiğim şeylerden biridir.Ve birde şehir içi trafiğinde kendini bilmez ve insan hayatıyla oynayanların yaptığı hız ve dengesiz hareketler....

Bugün sabahtan beri şehir içi trafiğindeydim.Dört saat önce bir kaza atlattım.Eşim ve çocuklarım da araç içinde yaklaşık 30 km hız ile giderken önümdeki araç ani fren yaparak durdu.Tabi hızımız yavaş ve takip mesafemde yaklaşık 10 metre kadar olduğu için usulca durdum ve yavaş yavaş araca yaklaşdım.
Tam önümdeki araç ilerlemeye başlarken ve bende kalkışa hazırlanırken arkamdan küt diye bir ses ile sarsıldık.Ve o an aklıma gelen başıma geldi dedim.Özellikle ışıklarda hep bu gibi kazaların olduğunu düşünerek aynamdan arkayı kollarım.Ve bu günde aklımdaydı.Ya biri arkadan hızla vurursa...!!!!

Bir an için ailem korktu.Neyseki ne bizde ne araçta hasar vardı.Dörtlüleri yakarak sağa çektim.Arkamdan vuran araçda sağa çekti.Bunu görünce biraz yumuşadım ve araçdan inip arka tarafa ve öteki araca baktım.Diğer aracın şöförüyle birbirimize geçmiş olsun dileyip Lütfen biraz daha dikkat dedim.

Şimdi düşünüyorum.Bu durumla herkez her an karşılaşabilir.Ya daha kötü olsaydı?Ya arkadaki araç bir ağır vasıta olsaydı?Ya aileme bir şey olsaydı?

Hepimizin ailesi çoluk çocuğu var.Hatta onlarında....
Lütfen biraz daha dikkat...Lütfen...

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun, Trafikte kurallar boşuna konmamış. yaşanan kazaların %90'ı sürücülerin trafik kurallarına uymamasından kaynaklanıyor.
Malesef "bana birşey olmaz" lafının mucidi olan bizler yaşamadan öğrenemeyeceğiz bazı şeyleri.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun. Allah bir daha yaşatmasın. Olgun davranışınız ve kurallara uyduğunuz içinde ayrıca teşekkür ederiz.

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Geçmiş olsun, Allah telafisi olmayacak sıkıntılar göstermesin..

laguna60

Kadir ÇAKIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Geçmiş olsun

laguna60

Kadir ÇAKIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Geçmiş olsun

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
gecmis olsun abi , bende hep boyle ani frenlemelerde arkamdakini kontrol ederim , onumdekini ben hallederim arkamdakinin acemi oldugunu dusunerek saga veya sola kacmaya calisirim . Turkiyenin %90 i arac surmeyi bilmiyor duramaz vurur sonra da niye durdun der ...

shaldos

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
takip mesafesi önemlidir. Trafikte hızlı kullanmak, yakın seyretmek şoförlük değildir. Önemli olan kurallar çerçevesinde aracı kullanmak, böyle kullanırsanız şoförsünüzdür. yok takip mesafesi 5 metre yapıp hızı 90 yaparsan şehir içinde, makas atarsan sen kasapsındır.. yada daha güzel bir sözüm var.. neyse söylemeyeyim.. UNUTMAYIN EVE 5 DAKİKA GEÇ GİDİN ama ailenize ve başkalarının ailelerine kavuşmasına izin verin....

ercan_korulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gecmis olsun abi , bende hep boyle ani frenlemelerde arkamdakini kontrol ederim , onumdekini ben hallederim arkamdakinin acemi oldugunu dusunerek saga veya sola kacmaya calisirim . Turkiyenin %90 i arac surmeyi bilmiyor duramaz vurur sonra da niye durdun der ...
Aynen..Birde haklımış gibi yağ misali üste çıkar.

ercan_korulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
takip mesafesi önemlidir. Trafikte hızlı kullanmak, yakın seyretmek şoförlük değildir. Önemli olan kurallar çerçevesinde aracı kullanmak, böyle kullanırsanız şoförsünüzdür. yok takip mesafesi 5 metre yapıp hızı 90 yaparsan şehir içinde, makas atarsan sen kasapsındır.. yada daha güzel bir sözüm var.. neyse söylemeyeyim.. UNUTMAYIN EVE 5 DAKİKA GEÇ GİDİN ama ailenize ve başkalarının ailelerine kavuşmasına izin verin....
Çok güzel bir söz tebrik ediyorum....