Lütfen tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olsun megane 2 1800-2500 devir arası ses

enkaz01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arakadaşlar 2004 model 1.6 dyn megane aracımda 1800 devir ile 2500 devir arasında dikiş makinası çalışmasına benzer ses geliyor.4-5 ustaya gösterdim hepsi farklı şeyler söyledi tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

msx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle geçmiş olsun. aracın lpg liyse enjektör den olabilir. ikincisi açı kaydırıcı arızası olabilir. 3 üncüsü motar parçalarının senkronunu sağlayan sensör ve müşir arızaları olabilir. şimdilik aklıma bunlar geldi.

burakgnl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bi sibob ayarı senı kendıne getirecektir

tolgad06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Açı kaydırıcı arızası olabilir arkadaşın söylediği ihtimaller arasında.

enkaz01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok güvendiğim bir ustam hidrolik iticilerden geldiğini söyledi siz ne dersiniz. Yorumlar için sağolun.

Yavuz-zb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba anladığım kadarıyla bu sesin nedeni egzantirik dişlisinden üst kasnak olarakta geçer su anda arabadan tam performans alamazsın ve bayılır araba triger değiştirdiysen sente kaçırmıs olabilir triger değiştirmediysen egzantrik üst kasnağı.

efsaneturk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok güvendiğim bir ustam hidrolik iticilerden geldiğini söyledi siz ne dersiniz. Yorumlar için sağolun.

Hocam yağınızı en son ne zaman değiştirdiniz? Birde koyduğunuz yağın kalitesi nedir? Benim aracımda başıma geldi daha önce. Yağ eskiyince arabanın subap iticileri ses yapıyor. Bana da motor üst kapağı filan açılacak demişlerdi. Ancak ustam yağı değiştirince ses filan kalmadı. Bilginiz olsun.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

ses bu ses ise açı kaydırıcı arızasıdır. Yanlız benim bildiğim açı kaydırıcı ilk çalışmada ses yapar..

enkaz01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam banada tamirci itici sesi dedi yağı değşelim keser dedi ama kesmedi. Ayrıca sabahları ilk çalıştırmada egzosdan beyaz duman çıkıyor bu normal mi acaba. Kafam iyice karıştı. Yeni koyduğum yap renault dan onaylı elf moligraf

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşım ses yapmaya başlamadan önce en son arabaya ne yapmıştın. bunun bir çok sebebi olabilir. ustalar sana ne gibi arızalar söyledi.