Lütfen Yardım Kangoo 1.5 dci 2006

wolf756

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar 2006 model reanault kangoo 1.5dci aracım var araçta son günlerde gaza bastıkça artan gazdan çekince azalan bir şıkırtı sesi var nasıl anlatılır bilemedim sanki bir pervane dönüyorda gazdan çektikce yavaşlıyor sesi geliyor yada bu eski vosvos kaplumbağalar varya onların sesini bilirsiniz gaz verince ona benzer gibi, bir usta dediki enjektörden dedi ama geçen sene set halinde hem enjektörler hemde yakıt pompası değişti,bir usta dediki subap ayarı subap gevşemiş dedi, arabanın motorunda sallantı falan yok,çekişinde hiç bir problem yok sanki dönen bir parça gaza bastıkça hızlı ses gazdan çektikçe yavaşlayan bir ses var,bu ses olmadan önce triger kayışı seti ve alternatör kayışı seti değişmişti,ondan sonra bu olay oldu araç 170000km'de şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim saygılar

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor içinde sıkıntı yoksa. Alternatör bilyasını bir kontrol etmenizde fayda var. El ile kontrol etmeniz hemen hemen belli edecektir.

wolf756

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim

TAŞKIN ÇITACI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gergi rulmanı gevşek

images
78.gif

akrep diyede tabir ettiğimiz parca az sıkılır kayış sesi boşta kalır şıkırtı duyarız

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Triger seti değişirken sente ayarında hata yapmış olabilirler...

ulas23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Usta said size bir sorum olacak.1.7 flash iminin silindir kapak contasini degistirdim araba calismiyor sente ayarinimi kacirdim acaba ondan yaparmi