Lütfen yardim kisa farim yanmiyor.

SLAYMUTLU

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar merhabalar umarim fikirleriniz bana yol gosterir. Clio 4 1.2 aracimin sadece kisalari yanmıyor. Uzunlar ledler ve park ışıkları yanıyor ama kisalarin ikiside yanmiyor. Lambalar degisti sigortalara bakildi ondan değilmiş. Far kolu değişmesi lazım dediler orjibali 350 dediler baska çözümü yokmu acaba bunu ? Simdiden sagolun

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sifiri 250 tl ye var ikinci el cikmasi 170 tl.ilan linki yaziyorum .saticiyla ilgim yoktur ornek olsun diye verdim.
http://m.n11.com/renault-clio-4-far-sinyal-kolu-255671790r-P165435411

Iyi bir elektronikci tamir de edebilir sinyal kolunu.hatta sunu da bir kez deneyin derim; yillar önce 2. El 94 model mercedes s320 w140 model araci aldigimda aracim selektor yapmiyordu.elektrikciye göturdum aynen suze denildigi gibi sinyal kolu degismesi lazim dediler.bende wd 40 yaglayici sprey alip sinyal kolunun dibinden sıktım bir iki kez oynatinca calisti ve yillarca calismaya devam etti.yani oto elektrikcinin kolaya kacip degismesi lazim demesine cok da inanmamak lazim.

SLAYMUTLU

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Sifiri 250 tl ye var ikinci el cikmasi 170 tl.ilan linki yaziyorum .saticiyla ilgim yoktur ornek olsun diye verdim.
http://m.n11.com/renault-clio-4-far-sinyal-kolu-255671790r-P165435411

Iyi bir elektronikci tamir de edebilir sinyal kolunu.hatta sunu da bir kez deneyin derim; yillar önce 2. El 94 model mercedes s320 w140 model araci aldigimda aracim selektor yapmiyordu.elektrikciye göturdum aynen suze denildigi gibi sinyal kolu degismesi lazim dediler.bende wd 40 yaglayici sprey alip sinyal kolunun dibinden sıktım bir iki kez oynatinca calisti ve yillarca calismaya devam etti.yani oto elektrikcinin kolaya kacip degismesi lazim demesine cok da inanmamak lazim.

Cok teşekkürler bende oyle dusundum inanin kolaya kaçıyor herkes uğraşmak istemiyolar gibi gelio banada. Bide bayanim sanayiye gidince yoluncak kaz gibi goruyolar bende o yüzden sizden bilgi almak istedim.
Birde bi elektrikciyle telde konuştum kola role takayim kablolari sifirlayim 120 liraya halledeyim dedi ona da guvenmedim bu konuda da bilgim yok aslinda

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arac donanimi nedir? Otomatik far sensoru var mi?

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bide bayanim sanayiye gidince yoluncak kaz gibi goruyolar

bayanlıkla, baylıkla alakası yok...herkese öyleler..:)

ben bayan olsam sanayiye gitmezdim....kardeşim, abim, amcam, dayımı vs..vs. yollardım...

gerçi yeni yeni insan görmeye başladılar...:D

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben bozuk olduğuna inanmıyorum...clio 4 lerin silecek kolları çok çalıştırınca bozuluyo ama far kolu bozulanı görmedim

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu kollarin hastaligi genelde icindeki metal plakalarin oksitlenmesi ayni cam dugmeleri gibi.wd r0 da boyle durumlarda ise yarayabiliyor

SLAYMUTLU

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu kollarin hastaligi genelde icindeki metal plakalarin oksitlenmesi ayni cam dugmeleri gibi.wd r0 da boyle durumlarda ise yarayabiliyor

Cok tesekkurler cvp için peki bunu elektrikciye soylesem işime karışma der mi ☺

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cok tesekkurler cvp için peki bunu elektrikciye soylesem işime karışma der mi ☺

Genelde hos karsilamazlar .cunku en iyi bilen kendileri olmak isterler ve 1 dk.da is cozulurse fazla para istemeye yuzleri olmayacagindan islerine pek gelmez.yani böyle bir tamirciye ben rastlayamadim.tamirci aracin kitapciginda motorun yag kapaditesi 4.6 litre filtre dahil yazmasina ragmen onca muhendisligi bilgiyi çöpe atip "biz bunlara 5 litre koyuyoruz " gibi sacma uygulama yapabiliyor.kendiniz denemeniz ya da bir yakininiza denetmeniz lazim .bu sitedeki bircok kisinin neden arizalarini kendileri tespit edip gidermeye calistiklarini anlamisinizdir.