lütfen yardım lpg

grejuva8

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba;
arkadaşlar aracım clio 1,4 16v dynamıc aracım lpg li lpg deposu 37 litre aracı 2. el aldım benden önceki sahibi bir depo lpg ile şehir içi yaklaşık 400-450 kilometre yol yaptığını söyledi bende lpg bittikten sonra shell istasyonundan lpg fulledim fakat 285 km gittikten sonra lpg bitti bagajdaki tankın sensörüne baktım lpg kalmamış sizce bunun sebebi ne olabilir atiker sıralı lpg ustaya sordum dedi zaten senin tankın 37 litre almaz normalde 32 litre geldiğinde tık demesi gerekiyor istasyonda tık sesi geldiğinde pompacıya söyle bıraksın bu arada bazı istasyonlar malum şerefsizlik ve sahtekarlık yapıp boş hava basıyolar bana bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler sağolun

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 3 kere fulle bitir kaç kuruş yakıyor Hesapla

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba;
arkadaşlar aracım clio 1,4 16v dynamıc aracım lpg li lpg deposu 37 litre aracı 2. el aldım benden önceki sahibi bir depo lpg ile şehir içi yaklaşık 400-450 kilometre yol yaptığını söyledi bende lpg bittikten sonra shell istasyonundan lpg fulledim fakat 285 km gittikten sonra lpg bitti bagajdaki tankın sensörüne baktım lpg kalmamış sizce bunun sebebi ne olabilir atiker sıralı lpg ustaya sordum dedi zaten senin tankın 37 litre almaz normalde 32 litre geldiğinde tık demesi gerekiyor istasyonda tık sesi geldiğinde pompacıya söyle bıraksın bu arada bazı istasyonlar malum şerefsizlik ve sahtekarlık yapıp boş hava basıyolar bana bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler sağolun

Aldığın kişi abartmış. Biliyorsunki araç satan insan satma hevesiyle iyi birşey ise 5 mislini, kötü bişeyse 5 azını söyler. Senin eski sahibinin hesabına göre araç 14-16 krş yakmış. Şehir içi bu değerler imkansız gibi birşey yani. Çok kafana takma yani fulle 100 km git sonra tekrar fulle ne kadar ödediysen gittiğin km'ye böl. Km'ye kaç krş yaktığını gör.

Aynı simit atiker tank bende de var. Şehir içi kullanımda 250-280 arası km yapıyor. Araç 1.6 km'ye tüpte 25 krş yakıyor.

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir depo ile maksimum 310-320 km yaparsınız. Satan arkadaş biraz sallamış

SM-G925A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

grejuva8

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba
hocam abimin 2014 toyota corolla var 1,33 motor bir zat test ettik kendisi aynı lpg ile en son şehir içinde 500 km yaptı bu nasıl oluyor anlamış değilim bir zat test ettik

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba
hocam abimin 2014 toyota corolla var 1,33 motor bir zat test ettik kendisi aynı lpg ile en son şehir içinde 500 km yaptı bu nasıl oluyor anlamış değilim bir zat test ettik

benim 2006 model 1.6 litre 8 valf 1500 kilo Toledo lpg ile 20 kuruş yakiyordu. clio ile 16 kurus zor değil diye düşünüyorum

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ama siz şu depo hesabindan bir kurtulun önce. çok bir şey anlam ifade etmiyorun litre ya da kuruş üzerinden aciklasaniz daha çok yardımcı olan çıkar. toyota nin depo 100 litre ise 1000 km de gider.

osmnszr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar şöyle bi durum daha var yakıtı nereden alıyorsun ve litresi kaç lira buda çok önemli
ben erzurumdayım opet aygaz kullanıyorum 2,10 litresi fakat adı duyulmamış petrollerde 1,90 olanı bile var
0,16 yakması banada çok zor gibi geliyor...

grejuva8

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba
arkadaşlar sorun için sanayiye gittim sensör değişti sorun kalmadı bu arada araba şu anda 420km yaptı ve lpg göstergesinde hala bir ışık yanıyor bakalım ne kadar götürecek bittiği zaman yaptığı kilometreyi yazarım arkadaşlar bakalım bekleyip görecez

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba
arkadaşlar sorun için sanayiye gittim sensör değişti sorun kalmadı bu arada araba şu anda 420km yaptı ve lpg göstergesinde hala bir ışık yanıyor bakalım ne kadar götürecek bittiği zaman yaptığı kilometreyi yazarım arkadaşlar bakalım bekleyip görecez

yağmur sensörü mu:)