lütfen yardım

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle hayırlı cumalar
benim problemim biraz değişik geldi bana lastikleri değiştirdim ve araca rot yaptırdım sonrasında araç sağ taraf çekmeye başladı gösterdim lastiklerin yerlerini değiştirdi sonrada biraz bu şekilde dene dedi şimdi ise direksiyonu düz tutunca araç sola gidiyor, düzeltip direksiyonu bıraktığımda direksiyon bir iki tık sağ tarafa doğru dönüyor ve araç sağ tarafa doğru gidiyor. yardım ederseniz sevinirim.

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rot ayarlarını keşke hiç oynamasaydın batu, rot işi o kadar hassas bir durum ki ustanın tezgahındaki milimlik hata yanlış yapmasına sebep verir. Fabrikasyon yapılan rotlar aracınızın bir kazası olmadıkça bozulmazdı kolay kolay. Lastik değişimlerinde balans yaptırman yeterli oluyor genelde, Geçmiş olsun işin ehli bir ustanın bakması şart.

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun kardeşim. İyi bir rot balanscı senin sorununu çözecektir. Kafana takma . Aracınla kazasız belasız sürüşler dilerim

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rot ayarlarını keşke hiç oynamasaydın batu, rot işi o kadar hassas bir durum ki ustanın tezgahındaki milimlik hata yanlış yapmasına sebep verir. Fabrikasyon yapılan rotlar aracınızın bir kazası olmadıkça bozulmazdı kolay kolay. Lastik değişimlerinde balans yaptırman yeterli oluyor genelde, Geçmiş olsun işin ehli bir ustanın bakması şart.

Bilgisayar li sistemle bakiyor abi o yuzden yaptirdim adama dedim olayi direksiyon sensorunu ayarlat dedi

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun kardeşim. İyi bir rot balanscı senin sorununu çözecektir. Kafana takma . Aracınla kazasız belasız sürüşler dilerim

Tesekkurler abim en kisa surede servise gidim ben en guzeli yag kacagi falan da var yapsinlar hepsini :)

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Batucum şöyleki, tekerleklere bir aparat takıp kızılötesi ışınla sapmayı ölçerler ama şöyle bir durum var kardeşim. Aracın tüm tekerlerinin hava basıncı aydı olmalı balanslarının yapılı olmaliki ve adamın tezgahında milimlik bir eğrilik dahi olsa pc de yanlış değer gösterecek ve araçta sapmalar olacak. Çünkü aynı olay benimde başıma geldi ve Allahtan adamın vidayı hangi yöne çevirdiğine bakmıştımki tekrar geri eski ayarına getirttim sonradan. Büyük ihtimalle sıkıntı orada. sonuçta senin aracında rot yapılmadan önce böyle bir sıkıntı yoktu kardeşim. :eyv

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Batucum şöyleki, tekerleklere bir aparat takıp kızılötesi ışınla sapmayı ölçerler ama şöyle bir durum var kardeşim. Aracın tüm tekerlerinin hava basıncı aydı olmalı balanslarının yapılı olmaliki ve adamın tezgahında milimlik bir eğrilik dahi olsa pc de yanlış değer gösterecek ve araçta sapmalar olacak. Çünkü aynı olay benimde başıma geldi ve Allahtan adamın vidayı hangi yöne çevirdiğine bakmıştımki tekrar geri eski ayarına getirttim sonradan. Büyük ihtimalle sıkıntı orada. sonuçta senin aracında rot yapılmadan önce böyle bir sıkıntı yoktu kardeşim. :eyv

Tamam abi tesekkur ediyorum yardimin icin ve iyibir rotcuya gidip yaptirayim abi birde baskasi baksin ne olacak yine yardim ve bilgiler icin cok tesekkur ederim abim :)

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgisayar li sistemle bakiyor abi o yuzden yaptirdim adama dedim olayi direksiyon sensorunu ayarlat dedi

yok yok kesinn....oksjien sensörüü))
direksiyon sensörü bizim köye daha gelmedi kine

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İsin icinden cikamayinca hep oksijen sensoru diyolar zaten abi :) ve bizim araclarda direksiyon sensoru varmi ki ?

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
duymadım öyle bişey şimdiye kadar