Lütfen Yardım

tfnylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar varsa aranızda bilen vs. Daha önce de yazmıştım. Tekrar yazıyorum umarım aykırı birşey yapmıyorumdur. Fakat şu sesin nereden geldiği ile ilgili varsa bileniniz yardım edin lütfen. Araç 1.5 DCI joy bu sefer farklı olaraktan yolda seyir halinde iken video kaydı yaptım. Videonun 10-18 saniye arasına 21-28 ve 47 saniye arası bariz ses duyuluyor. İnanın kafayı yicem. Maise de mail attım dönüş bekliyorum. 2015 sonu neredeyse 2016 model araç bu sesleri duyunca moralim bozuluyor. Daha önce i20 vardı. Benzinli diye satmıştım. Onda da arka pandizot dışında böyle sorunlar yaşamamıştım.

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
tam belli olmuyor... ne sesi acaba?

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
videoyu iyice dinledim normal motor ve klasik edc vites değişim sesleri geliyor anormal bir ses duymadım tam olarak ne sesi şikayetiniz ? motor mu , şanzıman mı yoksa trim parçalardan mı bahsediyorsunuz ? şikayetinizi detaylandırırsanız videoyu ona göre dinleyelim tekrar.

tfnylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar şöyle izah edeyim tekrardan. Araba ikibin devirdeyken biraz düştüğü zaman devirden ya da gazı bıraktığımızda on cam ile torpido arasında mi veya başka bir yerden mi çözemedim. Zırıltı sesi videoyu izlerken biraz ses açabilirsiniz duyuluyor bu sesten bahsediyorum.

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio dan bu tür trim sesleri normal oda clio 4 lerin kusuru ancak sesin geldiği yeri tepit ederek sakız bant yada farklı yöntemlerle sesi kesmeye çalışacaksınız yada garanti devam ediyorsa servise götürüp test sürüşüne çıkın usta sesin geldiği yeri tespit edip uygun bir çare bulacaktır ama şunu söyleyim ki özellikle clio 4 ler başta olmak üzere renault larda trim seslerine alışmanız gerek.

seymor35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar varsa aranızda bilen vs. Daha önce de yazmıştım. Tekrar yazıyorum umarım aykırı birşey yapmıyorumdur. Fakat şu sesin nereden geldiği ile ilgili varsa bileniniz yardım edin lütfen. Araç 1.5 DCI joy bu sefer farklı olaraktan yolda seyir halinde iken video kaydı yaptım. Videonun 10-18 saniye arasına 21-28 ve 47 saniye arası bariz ses duyuluyor. İnanın kafayı yicem. Maise de mail attım dönüş bekliyorum. 2015 sonu neredeyse 2016 model araç bu sesleri duyunca moralim bozuluyor. Daha önce i20 vardı. Benzinli diye satmıştım. Onda da arka pandizot dışında böyle sorunlar yaşamamıştım.

Ben de net bir ses alamadım. Son iki aracım Renault tu ikisinde de yaşadığım tek sorun bu tarz sesler oldu. Ama araçlar hiçbir zaman yolda bırakmadı , masraflı sorun çıkarmadı. Renault tan önce Opel Astra m vardı. 1.3 CDTI yok turbo valfi yok bilmem ne sensörü derken birçok masraf çıkardı bana. Mümkünse bir yetkili görsün arabayı muhtemelen sesin kaynağı tespit edilip çözülecektir.

Lenovo K33a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tfnylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar hepinize ayrı teşekkür ederim. Son çarem servisi aradım. 27 sine randevu verdi. Artık orada bir çözüm bulmayı deneyeceğiz. Yardımlarınız için çok çok teşekkür ederim.

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar hepinize ayrı teşekkür ederim. Son çarem servisi aradım. 27 sine randevu verdi. Artık orada bir çözüm bulmayı deneyeceğiz. Yardımlarınız için çok çok teşekkür ederim.

Sonucu sebebi buraya yazarsın yine hocam.