Magane 4 değer kaybı hakkında destek olabilir misiniz

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni araçların parçaları gerçekten çok pahalı. Örneğin Kangoo 2 kullanıyorum geçen nolur nolmaz bi silecek kolu far kolu fiyatı sorayım dedim. Dışarıda bi renault parçası satan yerdi far koluna 650 silecek koluna 500 tl dedi. Farının tanesi orjinal sıfır 750TL ön tamponu çıkması bile 850tl siz düşünün. Megane 4 lerde parça dahada pahalı olduğıu için servisin hasar kaydı girmesi normal benim aracımdada hasar kaydı var mesela 10000TL ama Ben kaydına baktım ve araba bu hasar olur dedim. serviste sağ ön çamurluk değişmiş ve yolcu airbagı açmış. sürücünün sargısı kopuk olduğu için açılmamış. şimdi sağ ön çamurluk değişen araba pert mi olur :D Türk halkındaki kafa şu 2500tl hasar kaydıda olsa oooo o arabadan uzak dur takla atmış o derler. Siz yine aracınızı değerinde koyun ona göre pazarlık yaparsınız satacağınız zaman. Mesela bende değerinde koydum değişeninide yazdım ona göre bakar alırlar. Eğer bizler hasar kaydı var düşük yazalım dersek bu sefer millet kendini haklı çıkarır kayıtlı arabadan uzak dururlar. Örnek veriyorum değeri 120bintl ise 118bintl ye koyarsınız olur biter.

Önceki 2007 model 1.2 clioIII hb aracımda sağ arka çamurluk boyalı, sağ arka kapı 1 karış sürtük boyanması lazım , sol taraf komple boyalı(renk tutmaması olayıda vardı),sol arka kapı değişikti.Yeni meganeme peşinat vermek için 2016 Aralık sonu piyasasının 1.000tl tl aşağısı 24.500 tl olarak yazdım(takasta 5bin aşağı vermişlerdi.).Aracı 2 gün içinde 24.500tlye değerine yakın sattım.Motor da %95 çıkmıştı.Sebep ise 2007 model aracın 10 sene boyunca vidasının bile serviste değişmesiydi.Aracınızın değer kaybetmesini istemiyorsanız ,sizin de bundan sonra yapacağınız tek şey ,servisten başka yere aracınızı göstermemek olsun.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul gibi bir yerde özellikle boyasız araba bulan kendini şanslı saysın. Kaza bu tabi ki olur ama söyle düşünün; bugün allah korusun basımıza bir is gelse ve acil nakite ihtiyacımız olsa hepimiz galericilerin kucağındayız. Böyle bir durumda üçüne besine bakmadan satarız hepimiz. Bunu da böyle girmek lazım. Satarken aracı normal fiyatından koyarsınız beklersiniz belki ama mutlaka satılır. Her malın bir alıcısı mutlaka vardır.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun.Allah beterinden korusun.

JCTRNC981

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler ,

JCTRNC981

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
allah razı olsun , eyvallah

JCTRNC981

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
haklısınız bende zaten servis tercih ediyorum , zira zorundayım araç 2016 model :eyv

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun. servis onarım işlemi yapmaz genelde tampon da değişimi ?
değer kaybını kesinlikle talep edin sonucta satarken fiyat kırma yapacaklar serviste yapılsada

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok geçmiş olsun. arkadaşların dediği gibi karşının sigortasından değer kaybı adı altında alınabilecek ödeme varmı detaylıca araştırın. size bir tavsiyemde tamirattan sonra kaza hakkında düşünmeyin, canınızı sıkmayın, unutun, hiç olmamış gibi kullanmaya devam edin. tabiki önem vereceğiz, dikkatli kullanacağız lakin araçta eninde sonunda bir eşya

ufak bir teselli olacaksa eğer "son zamanlarda yapılan en yakışıklı araçlardan biri megan":eyv

JCTRNC981

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler , bende öyle yapacağım zaten araçtan memnunum çok şükür