Makyaj Ayna Aydınlatmasının Sökülmesi,Led Dönüşümü/Ampul Değişimi ve Geri Montajı

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Arkadaşlar merhaba,

Aracımın w5w flamanlı ampullü makyaj ayna aydınlatmalarını led ile değiştirdim.Değiştirirken de nasıl sökülüp takılacağının tarifini yaptım.

Ledleri ben set olarak aldım.Talisman için özel üretilmiş bir set.G.Koreden getirttim.Ancak benzer ledleri yurt içinden de temin edebilirsiniz.Benim aldığım sette Samsung led çipleri kullanılmış.Elektronik devreleri sayesinde arıza lambası yakmıyor ve kapı/bagaj kapağı kapatılsa da çok az da olsa yanmaya devam etmiyor.
Daha önce ben bagajda birkaç led çeşidi denedim.Kapak kapansa da yanmaya devam ediyordu.

İyi seyirler;

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,

Aracımın w5w flamanlı ampullü makyaj ayna aydınlatmalarını led ile değiştirdim.Değiştirirken de nasıl sökülüp takılacağının tarifini yaptım.

Ledleri ben set olarak aldım.Talisman için özel üretilmiş bir set.G.Koreden getirttim.Ancak benzer ledleri yurt içinden de temin edebilirsiniz.Benim aldığım sette Samsung led çipleri kullanılmış.Elektronik devreleri sayesinde arıza lambası yakmıyor ve kapı/bagaj kapağı kapatılsa da çok az da olsa yanmaya devam etmiyor.
Daha önce ben bagajda birkaç led çeşidi denedim.Kapak kapansa da yanmaya devam ediyordu.

İyi seyirler;

Elinize sağlık. Paylasiminiz için tesekkurler. Gecen gunduz ledleri için bi elektrikciye giddim benden once bi arkadasin passatina bakiyorlardi oda full led yaptirmis iç dis plaka geri vites va fakat orjinal ampullere donene kadar ariza isigi yakmis. Ben de kwndi aracimda hepsini ped yaptim fakat bor ariza uyarisi olmadi :)

Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın.

İmessage: tanseler@me.com

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Elinize sağlık. Paylasiminiz için tesekkurler. Gecen gunduz ledleri için bi elektrikciye giddim benden once bi arkadasin passatina bakiyorlardi oda full led yaptirmis iç dis plaka geri vites va fakat orjinal ampullere donene kadar ariza isigi yakmis. Ben de kwndi aracimda hepsini ped yaptim fakat bor ariza uyarisi olmadi :)

Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın.

İmessage: tanseler@me.com

VW araçlarda led aydınlatma için arıza ışığı yakmayan led olmazsa bu sorunu yaşıyorlar gerçekten.Bu konu ile ilgili çok fazla paylaşım okumuştum.
Ben de bagaj lambasında,bagaj kapağı kapansa da çok kısık şiddette yanmaya devam ettiğini zayıflayan akünün neden zayıfladığını bulmaya çalışırken tespit ettim.

Bu ledler o anlamda gerçekten başarılı.

KURT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 2 ad.Makyaj Aynası,1 ad.Torpido içi ve 1 ad.Bağaj içi ampülünü led ampüllerle değiştirdim,problemsiz olarak kullanıyorum.
Led Ampüllerin adetini 14 TL den aldım.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Arkadaşlar merhaba.Led harita lambasının nasıl değiştirildiği ile de iligili bir video hazırladım.İhtiyacı olan arkadaşlar için paylaşıyorum;