Makyajlı Clio 4 1.5dci manuel 6 ileri mi ?

akinsancili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba 90 lık dizel 5 ileri avrupa da olan araç 110 luk dizel 6 ileri bilginize. İyi forumlar.

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler :eyv .Megane 4 90hp dci 6 ileri olunca acaba clio 4 de 6 ileri oldu mu dedim ilanı görünce.Sonra fransa sitesine baktım motor seçeneğinde 90hp dci 6BVA da var 6BVM de ,başka ekranda ise 90hp dci 5 vites gösteriyor.

İlandaki viteste geri vites tokası olmaması da kıllandırmıştı zaten :)

Demek ki 5 vitesmiş herkese tekrar teşekkürler :)

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 dizel 90 bg icin soyluyorum 6. Vitese cok da gerek yok surekli 180 km hizla gitmiyorsaniz.vites oranlari cok iyi ayarlanmis yasal limitler dahilinde ve biraz uzerinde hic bir zaman keske 6.vites olsaydi arac cok bagiriyor felan dedirtmedi.ayrica onceki aracim hyundai i 20 6 vites manuel dizel 90 bg di emin olun clio4umun 5 vitesi daha kullanisli ve konforlu.

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sanırım 6 vites 120 bg manuelde var sadece :) 6 vites olması kullanışlı olmuş aracımın bu arada öneririm.

duzguns

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 dizel 90 bg icin soyluyorum 6. Vitese cok da gerek yok surekli 180 km hizla gitmiyorsaniz.vites oranlari cok iyi ayarlanmis yasal limitler dahilinde ve biraz uzerinde hic bir zaman keske 6.vites olsaydi arac cok bagiriyor felan dedirtmedi.ayrica onceki aracim hyundai i 20 6 vites manuel dizel 90 bg di emin olun clio4umun 5 vitesi daha kullanisli ve konforlu.

siz otomatik vitesi peki neden tercih etmediniz? fiyatından mı yoksa EDC kronik arızalarından mı? internette bununla ilgili çok şikayet var çünkü

mekmekcioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 4 1.5 dci 5 ileri vites, şahsen kullanıyorum :)

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Akın bey doğruyu yazmış ztn,

yakın tarihte Belçika'da Sixt'de araba kiraladım araç clio 4 yeni kasa (jantlarıda bizdeki icon veya joylardan çok dacia 16lıklara benziyordu) ama motor dizel olduğu halde şanzıman manuel 6 olunca şaşırdım.

ruhsatını inceleyince 80kw yazdığını gördüm yani 110hp netden akşamına kontrol ettim hakketden öyle bir model var 1.5 dci 110luk clio 4 6 vites.

açıkcası araç her anlamda o motorla ruhu değişmişti keşke bizdede sunsalar 0-100 ve son hız verileri öyle aman aman üsttün değil ama sanırsam kağıtda kalan kağıtda kalmış his olarak kesinlikle çok çok daha seri dedirtten cinsten farklıydı, tepkilemesi,ivmelenmesi çok çok iyiydi ve 5 vitesdeki saçma sapan vites kolu hissi debriyaj kalitesiz tepkisiz hissi yoktu daha sert daha emin ve kaliteliydi özellikle vites kolu.

keşke fotosunu çekseydim konusu açılınca üzüldüm açmadığıma ama 2 güne almanyadayım orda bmw 435d kiralıyoruz (ve benzeri diyor inş bu düşer oda şans) onun foto ve videosunu yaparız artık 0-100 4.7sn görünüoyor yuh dedim :)