Makyajlı kasa Clio4 lastik basınç sensörü hakkında

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
hocam şu lanet işareti nsl sıfırlıyoruz bana rica etsem yazabilirmisiniz, lastiği 34psi basıyorum halen lastik düşük işareti yanıyor :( servis her gitiğimde kolayca sıfırlıyor bir süre idare ediyor ama kendim nsl sıfırlıyorum öğrensem daha iyi olur.
Göstergede uyarı yazısı varken silecek kolundaki düğmelerden birine yazı silinene kadar basılı tut...

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Göstergede uyarı yazısı varken silecek kolundaki düğmelerden birine yazı silinene kadar basılı tut...

abi aynı şeydenmı bahsediyoruz bilmiyorum ama bende gösterge tablosunda uyarı açıklaması şeklinde yada sizin dediğiniz şekilde yazı değilde tablodan ayrı sağ altda lastik düşük işareti yanmakta aynı motor arıza ışığı gibi.

dediğiniz yöntemde yazı vs çıkması şartmı yoksa aynı şeydenmi bahsediyoruz, silecek kolundaki çift düğmelerden birine uzun uzun basacam geçmezse diğerini tek başına uzun uzun basıp deneyecem doğrumuyuz.

çift olarak bastiğimda bütün kayıtlı ortla yakıt vs silmekten başka birşey yapmıyor ama tek tuşu denemedim çıkışta deneyeim bakalım

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi aynı şeydenmı bahsediyoruz bilmiyorum ama bende gösterge tablosunda uyarı açıklaması şeklinde yada sizin dediğiniz şekilde yazı değilde tablodan ayrı sağ altda lastik düşük işareti yanmakta aynı motor arıza ışığı gibi.

dediğiniz yöntemde yazı vs çıkması şartmı yoksa aynı şeydenmi bahsediyoruz, silecek kolundaki çift düğmelerden birine uzun uzun basacam geçmezse diğerini tek başına uzun uzun basıp deneyecem doğrumuyuz.

çift olarak bastiğimda bütün kayıtlı ortla yakıt vs silmekten başka birşey yapmıyor ama tek tuşu denemedim çıkışta deneyeim bakalım

sağ kol başındaki aşağı ya da yukarı yönlü oklara (lastik basıncı set tpw) yazısını görene kadar kısa kısa basarak ilerleyin ki zaten tpw ingilizce "tyre pressure warning" cümlesinin kıslatmasıdır. bu yazı karşınıza çıktığında oklardan birine veya ikisine birden(farketmiyor) uzun süreli basılı tutun.. 2-3 saniye içerisinde kadranınızdaki sarı uyarı ışığı sönecektir. ve yeni değerleri araç kabul etmiş olacaktır. bu sistem bazı araçlarda manuel bazılarında ise (hyundai grubu) otomatik olarak algılıyor. bizdekiler manuel

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sağ kol başındaki aşağı ya da yukarı yönlü oklara (lastik basıncı set tpw) yazısını görene kadar kısa kısa basarak ilerleyin ki zaten tpw ingilizce "tyre pressure warning" cümlesinin kıslatmasıdır. bu yazı karşınıza çıktığında oklardan birine veya ikisine birden(farketmiyor) uzun süreli basılı tutun.. 2-3 saniye içerisinde kadranınızdaki sarı uyarı ışığı sönecektir. ve yeni değerleri araç kabul etmiş olacaktır. bu sistem bazı araçlarda manuel bazılarında ise (hyundai grubu) otomatik olarak algılıyor. bizdekiler manuel

çok teşekkür ederim, 6 ay araç her an patlayacakmış gibi yanan ekranla gezdikten sonra bugün ilk defa gitti şükür,sağolun..

smhbrs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
direksiyonun sağ tarafındaki sinyal kolunun uç kısmında yol bilgisayarını ayarlama tuşları var. Ekranda Lastik basınç sensörü uyarısı verdiğinde yol bilgisayarında hatanın üzerine gelip, yönlendirme tuşlarından üsttekine 5 sn kadar basılı tutuyorum hata siliniyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

smhbrs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı aldığımızda bu hata vardı. ara ara siliyordum. bir gün eşim giderken hata vermiş ve sonrasında lastik patladı diye ekranda uyarı verip sesli bir şekilde uyarı ötmeye başlamış. Eşim araçtan inip lastikleri kontrol ettiğinde hiç bir sıkıntı olmadığını görüp korkarak beni aramıştı :) sonrasında yola sıkıntısız bir şekilde devam etmişti.
Lastiklerinizin ve basınçlarının iyi olduğunu düşünüyorsanız bu hata ekranda olsada sıkıntı yok.

sinann24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla ben jantları değiştirdim sensörlerin hepsi kırıldı şuan lastik kaptor hatası veriyo 1 senedir bu hata ile kullanıyorum hiç sıkıntısı olmaz dert etme kardeşim

Bu kaptörler kaç çeşit ? HER lastikte ayrı ayrı var mıdır ?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastik basınçlarında aşırı değişiklik olduğunda da patladı uyarısı verebilir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

akinsancili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla arkadaşlar geçen perşembe ben sert bir şekilde çukura girdim ve sağ ön lastiğim yırtıldı ona rağmen sağ olsun basınç sensöründe tık yok ne uyarı ne vesaire ben de inip araçtan bakmak suretiyle gördüm lastiği aracım makyajlı kasa :( çok da önemli değil çalışmış çalışmamış anlayacağınız.

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla arkadaşlar geçen perşembe ben sert bir şekilde çukura girdim ve sağ ön lastiğim yırtıldı ona rağmen sağ olsun basınç sensöründe tık yok ne uyarı ne vesaire ben de inip araçtan bakmak suretiyle gördüm lastiği aracım makyajlı kasa :( çok da önemli değil çalışmış çalışmamış anlayacağınız.
Lastiklerde sensör yok fakat sistem düzgün çalışıyor ben şahit oldum.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi