Maliye Bakanı ''Akaryakıtta Vergi Düşmesinden Yana Değilim!!!''

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
1.jpg

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, akaryakıtta vergi yükünün yüksek olduğunu ancak düşürmeyi düşünmediklerini söyledi. Büyümede risklerin aşağı yönlü olduğunu kaydeden Şimşek, özelleştirme uygulamaları hakkında bilgi verdi.

970973_504789092934384_1157959600_n.jpg

Bakan Şimşek, akaryakıt fiyatlarına uygulanan verginin düşmesinden yana olmadığını söyledi.

2002 yılında benzin üzerindeki verginin yüzde 70 düzeyinde olduğunu, bugün ise bu oranın yüzde 59,5'e gerilediğini aktaran Şimşek, Türkiye'nin benzinde vergi yükü sıralamasında Avrupa'da üçüncü sırada olduğunu kaydetti.
Aynı süreçte motorindeki verginin de yüzde 60'tan 51,5'e indiğini söyleyen Şimşek, motorin vergisinde ise Türkiye'nin dünya beşincisi olduğunu aktardı.

"Vergi yüksek kabul ediyorum. Bunu düşürebilir miyiz diye bir beklenti var. Ben düşürülmesinin doğru olmadığı kanısındayım" diyen Bakan Şimşek konuşmasına şöyle devam etti:

"Bu yüksek vergiye rağmen 60 milyar dolarlık ithalat var. Bu da cari açık üzerinde etkili oluyor. Türkiye geçtiğimiz yıl petrol ve doğal gaza para vermeseydi 13 milyar dolar cari fazla verecekti, ama 48 milyar dolar açık verdi."
"Benzin fiyatı niye peki dünyanın en yükseği dendiğinde sektör yapısına bakmak gerekir" diyen Şimşek, "Ham petrol maliyeti var onun üzerine rafineri kârı, ana dağıtım payı ve nihai satış var" şeklinde konuştu.

akaryak%C4%B1t_haberdar_23252523525626.jpg

ardadrmz

Arda Durmaz, T.C Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Verginin düşmesinden yana değilmiş şimdi bir şey derdim de terbiyem müsaade etmiyor:sinirli .Allah' havale ediyorum

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Biz bu sessizlikte ısrar edersek 6000 ide görür benzin:berbatya resmen alay ediliyor artık evet diyor çok diyor biliyorum diyor ama karşıyım diyor:pislik:pislik:pislikBunun tek adı var kardeşim ben seni KERİZ yerine koyuyorum seve seve alacaksında ödeyeceksinde:sinirliBiri çıksın açıklasın biri şunun hesabını sorsun isterdim dolar aynı petrol varil fiyatı düşmüş benim akaryakıtıma yine koymuşlar zammı:asabibu kadarmı duyarsız olur bir toplum ya şunun hesabını soramıyor yakışır bize ne diyeyim böyle sessizliğe böyle zam..................

akaryak%C4%B1t_haberdar_23252523525626.jpg

TAYF

Tayfun DİLMEN, T.C. Vatandaşı
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hüloğğğğ

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yapma ya...

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
al işte ne denilebilir ki buna.Bakan'a mı soracağım arabaya binerken.hükümetin yapması gereken tek şey sadece şu aşırı zammı ortadan kaldırmak ya bu kadar.3 lira olsun ona bile razıyım.Bakan bile bu işi yapamıyorsa biz ne yapalım.Halbuki seçimler yaklaştığında ne vaatler veriliyor.

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
al işte ne denilebilir ki buna.Bakan'a mı soracağım arabaya binerken.hükümetin yapması gereken tek şey sadece şu aşırı zammı ortadan kaldırmak ya bu kadar.3 lira olsun ona bile razıyım.Bakan bile bu işi yapamıyorsa biz ne yapalım.Halbuki seçimler yaklaştığında ne vaatler veriliyor.

İşte ben bunu anlamıyorumki bakan zaten nerenin yolcusu belli sana duyduğu saygı ve sevgide belli bin kardeşim bisiklete neyine yetmiyor diye alay edecek kadar tavrınıda lafınıda koyuyor sana ve bize yani,nasılki ehliyet fiyatları 115 tlden 15 tl'ye düşürüldü(halktan feci tepki görünce)aynısını benzin ve akaryakıt için yapacaksınki bak bakalım nasıl düşüyor.Bir daha çıkıp bisiklete bin diyebiliyormu ama bu tepkiyi asla ve asla vermek istemiyoruz bende buna çıldırıyorum zaten.Geçen face'de kampanya başlattım 100 kişi olması lazımki imzalayan sayın bakana ulaşsın daha 21 kişi imzalamış.Aynı konuyu bir mankenle akşam yemeği için açsam 10000 imza olurdu sanıyorum.Kısaca bu işin çözümü bakanda değil sende bende bitiyor.

1001190_604870752898955_1555052529_n.jpg

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşte ben bunu anlamıyorumki bakan zaten nerenin yolcusu belli sana duyduğu saygı ve sevgide belli bin kardeşim bisiklete neyine yetmiyor diye alay edecek kadar tavrınıda lafınıda koyuyor sana ve bize yani,nasılki ehliyet fiyatları 115 tlden 15 tl'ye düşürüldü(halktan feci tepki görünce)aynısını benzin ve akaryakıt için yapacaksınki bak bakalım nasıl düşüyor.Bir daha çıkıp bisiklete bin diyebiliyormu ama bu tepkiyi asla ve asla vermek istemiyoruz bende buna çıldırıyorum zaten.Geçen face'de kampanya başlattım 100 kişi olması lazımki imzalayan sayın bakana ulaşsın daha 21 kişi imzalamış.Aynı konuyu bir mankenle akşam yemeği için açsam 10000 imza olurdu sanıyorum.Kısaca bu işin çözümü bakanda değil sende bende bitiyor.

1001190_604870752898955_1555052529_n.jpg

Ben herzaman tepkimi koyuyorum bu konuda imza ise imzadır yani ama herkes bahtına ne çıktıysa onu kullanmaya ve doğal olarak (kullanılmaya) devam ediyor..Her zaman eleştirdim durdum bu fiyatları ama artık birileri birşeyler yapması gerek.İnsanların araba kullanmak zorunda olduklarını çok iyi biliyorlar ve bunu aleyhimize kullanmaya devam edecekler

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bunu bir çok arkadaşıma ulaştırmaya çalışacağım.umarım ses getirir