Manisa Ordu A.Ş. ve Axa Sİgorta beni ve hastalarımı çok mağdur etti.

kumpik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Manisa İli merkeze bağlı 22km. uzaklıkta Sancaklıbozköy Kasabası Sağlık Ocağında Aile Hekimi olarak çalışıyorum. 2010 model Renault Symbol otomobilim var. Otomobili, Manisa Renault Bayii Ordu A.Ş.’nden satın almıştım. Bugüne kadarki aracın tüm periyodik bakımlarını Ordu A.Ş.de yaptırdım. Tüm zorunlu trafik ve kasko sigortalarını Ordu A.Ş. bünyesindeki Axa sigortada yaptırdım. Hekim olduğum için zorunlu hekim sigortamı da her yıl Ordu A.Ş. bünyesindeki Axa Sigortadan yaptırıyorum. Aracımın üç kez oluşan hasarında da Servis olarak Ordu A.Ş.’yi seçmiştim. Gezici sağlık hizmeti verdiğim, İzmir’de ikamet edip hergün Manisa’ya gidip geldiğim için çok km. yapıyorum ve doğal olarak 3-4 ayda bir periyodik bakım zamanı geliyor ve hep Ordu A.Ş.den hizmet alıyorum, bedelini ödüyorum.
18.07.2012 tarihinde 35 LN 268 plakalı aracımla İzmir’deki evimin önünde bir aracın bana çarpmasıyla maddi hasarlı trafik kazası geçirdim. Gerekli tüm evraklarıyla beraber aracımı 19.07.2012 saat 07.10’da Ordu A.Ş.’ye bıraktım. Bana bir araç tahsisini, aile hekimi olduğumu, kendi aracımla gezici sağlık hizmeti verdiğimi söyledim. Bana aracın ancak öğleden sonra verilebileceği söylendi. Ben de teşekkür edip kasaba dolmuşu ile işe gittim. Bir araç kiralama şirketi öğleden sonra bana aracı getirdi. 5 günlüğüne Axa sigorta kiralamış ve benim kullanımıma sunmuş. Kiralık araç sahibi 24.07.2012 günü saat 15.45’ten itibaren aracının teslim edilmesi gerektiğini bana hatırlattı.
24.07.2012 bugün, sabahtan itibaren Ordu A.Ş. telefonunu en az 20 kez aradım. Gerek operatör yönlendirmesiyle, gerek dahili 1511 numarayı aradığımda telefona kimse çıkmadı. En son öğleye doğru, 1511’de birisi çıktı ve hasar sorumlusunun Turgutlu’ya gittiğini söyledi. Durumumu anlattım. Aracın bugün teslim edilip edilemeyeceğini sordum. Beni Ercan Usta’ya bağlayacağını söyledi. Ercan usta, aracımın serviste bir gün daha kalması gerektiğini, kiralık araç işinin eksper ve sigorta sorumlusu ile hemen iki dakikada halledilip bir gün uzatılacağını söyledi. Bu arada saat 12.15’ti. Saat 14’te beni kiralık araç sahibi aradı ve saat 16’da aracı teslim etmem gerektiğini söyledi. Ben de Ordu A.Ş. servisi ve Ercan Usta ile aramda geçen konuşmaları aktardım. Saat 15’e kadar defalarca servise telefon ettim. Genellikle kimse çıkmadı, çıkan da o ona bağladı o ona bağladı, hiçbir muhatap bulamadım. Kalktım Ordu A.Ş.’ye geldim. Gelirken de araç kiralama şirketini oraya davet ettim. En kötü ihtimalle aracını orada teslim alırsın dedim. Saat 16.30’da Ordu A.Ş. servisine kiralık araç sahibi ile girdik. Hasar bölümünde kimse yoktu. İlk kabul bölümündeki görevliye durumu anlattım. Araç kiralama süresinin bir gün uzatılacağını en son duyduğunu söyledi. Kiralık araç sahibi son kez bir daha firmasını ve Genel Merkezini aradı. Ancak bir gün süre uzatımı ile ilgili şirketin aranmadığını söyledi. Aracını geri teslim aldı gitti. Benimle telefonda konuşup iki dakkada bir gün araç kira süresini uzatacak iki kişiden ikisi de yoktu. Hasar bölümünde bir kişi bile yoktu. Bir tane özür dileyen, bir su içermişin diyen hiç ama hiç kimse yoktu. Kiralık aracın bende bir gün daha kalacağına Ordu A.Ş. yetkilileri beni inandırdığı için kiralık aracın bagajındaki bana ait çantalar, ilaçlar v.b. kucak dolusu eşyam ile kalakaldım. Kan ter içinde bin bir güçlükle kasaba dolmuşuna binip kasabaya geldim. Şu an İzmir’e evime gidemiyorum. Bu gece hasta sedyasi üzerinde sabahlayacağım.
Yarın sabah bir aracım olacağını öngörerek 5 tane yatalak hastama ev ziyareti yapıp, bakımları ve tedavileri ile ilgileneceğime dair randevu vermiştim. Ben, zavallı yatalak hastalarım, hepimiz çok mağdur olduk. Bir telefon edilip kiralık aracın kira süresinin bir gün uzatılması Ordu A.Ş. ve Axa Sigorta tarafından becerilemedi.
Evet baştan sona kocca bir rezalet!. Yarın aracımı inanın teslim almaktan, aracımdan, Renault’dan Axa’dan soğudum. Manisa Aile Hekimleri Derneğinde, Tabib Odasında, Sağlık Emekçileri Sendikasında çalışıyor ve görev alıyorum. Mesleki ve sosyal çevremde yaşadığım bu deneyimi paylaşmayı ve çevremi uyarmayı bir görev gibi yerine getireceğim. Ama yarın sabah beni bekleyecek 5 yatalak hastamın hayal kırıklığına, onların zamanında yapamadığım pansuman ve tedavisine ne diyeceğiz? Koskoca şirketlerin düştüğü duruma bakın bir telefonla kiralık aracın kira süresini bir gün uzatamadılar. Yazıklar olsun. 24.07 2012
Dr. Celal Arabacı

tugay155

Kırşehir,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
insanları magdur etmekte üstlerine yok sağolsunlar.

zafer_rs

Zafer ATEŞCİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok kötü bir durum

yapılanın sonucunu düşünemiyorlar demek

bu sabah ve öğleden sonra manisa ordu a.ş. deydim bende arkadaşın arabasını bıraktık

fiyatlarda uçuç geldi bana

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Öncelikle geçmiş olsun,mağduriyetinizi buraya yazmakla yetinmeyip mym@renault.com.tr adresine mail olarak göndermenizi tavsiye ederim...

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok geçmiş olsun , keşke hekime ihtiyaç duyan aileden biride onlar olsaydı anlarlardı yedikleri haltı..

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok Geçmiş Olsun, Bazen Önünden Geçiyorum Manisa Ordu Renault Bayi'nin Allah Günah Yazmasın Hiç Hoşuma Gitmiyor, Camlarında 1 Karış Toz Var :soryyy

EseR

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun. Bu ilgisizlik yüzünden bende malesef 2 servis değiştirdim. Zaten Allah sigorta şirketlerinin eline düşürmesin.

utku

Utku GÜLOĞLU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun. Ben şahsen sizin yerinizde olsam aracı teslim etmezdim. Fturayı Manisa Ordu A.Ş.'ye kesmelerini söylerdim, kesmezlerse de ödeme yaparken ben keserdim onlardan. Sonuçta siz doktorsunuz ve durumunuzun ciddiyetini kendilerine iletmişsiniz. Aradığınızda karşınıza çıkmayan muhataplardan 10 tanesi doluşurdu başınıza ödeme yaparken ''Araç kirasını kesiyorum!'' dediğinizde... Sinir olmamak elde değil, hastalarınıza da geçmiş olsun diyorum...

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha önce yolumuz düştü İNŞALLAH bir daha düşmez.. MAİS bornovaya gitmek varken çok çok yanlış tercih yapmışsınız izmirde bornava maise gidin periyodik bakımlara bile...

bekırbakar1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Antalya araç kiralama firmamiz var isterseniz sizin oturdugunuz yere kadar getirebiliriz.