Manuel kilitleme problemi

sequence

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar,

3 ay önce 0 km grand tour night and day 1.5 dci aldım. geçen hafta aracımı kilitlemek istediğimde uzaktan kumandalı anahtar sistemi çalışmadı. bende pilinin bittiğini düşündüm. manuel kilitlemek istedim. anahtarı yuvasına sokup kilitlediğimde yalnızca sol ön kapının kilitlendiğini farkkettim. 1 saat sonra tekrar aracımın yanına gittiğimde uzaktan kumandalı anahtar çalışıyordu fakat anahtarı kapıya sokup kilitlediğimde yalnızca sol ön kapının kiliti çalışıyordu. şu anda 1 haftadır yaptığım tüm denemelerde başarılı olamadım. yaptığım araştırmalarda arabaların anahtar kumandalarının g.s.m sinyallaeri ile aynı frekansta çalıştığını öğrendim. tamam o an için sinyal karışıklığı oldu ve kumanda çalışmadı varsayalım, peki manuel kilitlemede neden hala "bence sorun" var..

bu bir sorun mudur? yoksa bu araçlar fabrika çıkışı böylemidir? eğer böyle ise mantığı nedir.?

sequence

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yaptığım denemeler;

- anahtarı kapıdaki yuvasına sokup 2 defa kilitlemek
- sol ön kapı açıkken konsoldaki kilitleme düğmesine 6-7 sn basılı tutup aracı terketmek.
- sol ön kapı açıkken konsoldaki kilitleme düğmesine 6-7 sn basılı tutup anahtar üzerindeki kilitleme düğmesine basıp aracı terketmek.
- kilitleme ve aça düğmesine uzun süre basılı tutmak.

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servise niye gitmediniz hocam.
Gidin halletsinler.
Bu kadar uğraşmanıza gerek yok.

V6-paz-V6

KürşaD : düplü ve öfkeli,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herhangi bir sıkıntı yok hocam..

eğer kartlı sistem ise mekanik anahtar sadece şöför kapısında işe yarıyor diye biliyorum. Kartlı sistem var bende de senelerdir mekanik anahtar sadece şöför kapısını açıp kilitliyor. Diğer kapıları içerden kitlemek durumundasınız

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
megane 1'lerde de bağımsız. anahtardan merkezi olarak kilitlemiyor. muhtemelen sizinki de aynıdır..

sequence

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

eğer kartlı sistem ise mekanik anahtar sadece şöför kapısında işe yarıyor diye biliyorum. Kartlı sistem var bende de senelerdir mekanik anahtar sadece şöför kapısını açıp kilitliyor. Diğer kapıları içerden kitlemek durumundasınız

cevabınıza teşekkür ederim.

yalnızca şürücü kapısını kilitlemekteki mantık nedir çözebilmiş değilim..

ByrmRF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

peki içeriden nasıl kilitleniyor? Tek bir kapı bile açık olsa ön paneldeki kilitleme tuşu trak trak sesiyle hemen kilidi geri açıyor. Tüm kapıları kapatıp içerdeyken yine ön taraftaki kilitleme tuşuna bastığınızda da kilitleniyor ama inmek için herhangi bir kapıyı (veya ön kapıyı) açtığınızda yine bütün kapıların kilidi trrakk sesiyle açılıyor.