Manuel klima dijitale cevirilebilirmi?

bilgiveren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Analog klima ile dijital klimanin gogus uzerindeki yeri ayni gogus uzerine oturur fakat kablo tesisati uyum saglar mi onu bilemiyorum. Ama ben elektronik olarak yaptigim butun islemlerde beyinde olmayan yazilim sebebi ile olumsuz sonuc aldim. Yani soyle parcayi takiyorum yerine uyuyor kablolarda kismen uyuyor veya hallediliyor ama beyin o komutu veremedigi icin islem yapilamiyor gibi sorunla karsilastim. Araca sonradan sis fari taktim mesela koldan aktif edemiyorum. Araca yine gunduz led taktim ama kontak hareketi ile calismiyor parklara baglandi gibi sonuclar oldu. Klima icin de ayni olay olabilir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bu dediklerinizi yapan ve beyinden açan birisini tanıyorum. Tanışmam neden olan olayda şöyle gelişti arabama gündüz farı taktırmak için bir elektrikçiye gittim elektrikçi orijinal olarak yapamadı. Bu arada arabamda başka bir sorun çıktı bagaj kiliti açılmıyordu kilit değişti sigortalar kontrol edildi ne yaptıysak kapağın kilidi açılmadı Ataşehirde Renault yetkili servise gittim onlarda açamadı beyin değişecek dediler 1700 TL para istediler beyinciye gittim tamirine 1400 TL istediler o Ümraniyede başka bir servise daha gittim sorunu hemen anladılar beyin değişecek dediler orada çalışanlardan birisi abi ben sana bir numara vereceğim o kişiyi ara senin işini o çözer dedi numarayı aradım durumu anlatım getir hallederiz dedi ücret nedir dedim ABARTMIYORUM 150 TL dedi şok oldum 1700 lira 1400 lira nerede 150 lira nerede neyse yeri sordum İstanbul Çekmeköy'de imiş gittim 10 dakika sürmedi halleti o anki sevincimi anlatamam. Ona gündüz farlarınıda taktırdım aktifte etti birkaç özellik daha açtırdım dijital klima da taktığını söyledi Ali Usta Renault üzerine Türkiyede tek diyebilirim yotubede videoları var telefonu 0505 976 49 15 telefona sadece whatsap üzerinden cevap veriyor bilgilerinize

GrandLotus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olmaz diye bir şey yok kardeş. Tesisatını alırsın. Klima kazanını ve motorlarını komple alırsın. Araç içi kontrol ünitesini alırsın. Ön konsolun(göğüs de diyorlar) sökülür içinden çıkan analog klima tesisatın ve kontrol panelin sökülür yerine otomatik klima tesisatı ve kazanı takılır otomatik dijital kliman olur. Bunu yapmadan yapman pek mümkün değil.

bilgiveren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cruise control kolay dedin arkadaşım nasıl yada nerde halledebilirim...ist anadolu yakasındayım...teşekkür ederim şimdiden...

Adam bu işin uzmanı videosu bu