Manuel mi otomatik vites mi

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Manuel mi yoksa edc otomatik şanZıman mı ? Diğer markalarda 20.000 fark var ken reno da 7.000 fark olması avantaj mı. Yoksa arızalanmasından korkup manuel mi almak gerekir. Yorumları bekliyorum

TuRKSySTeM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Manuel kullanmayı çok severim ama eşimden dolayı otomatik aldım. Bu biraz da ihtiyaçlar doğrultusunda değişiyor. Elbette otomatik sevgisi ve rahatlığı da etkilidir :)

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arızadan bıkan Manuel’e geçen var. Ama Türkiye’de %60 ı otomatik kullanıyor. Gittikçe bu rakam büyüyor. BaZı modellerin manuel i bile yok. İkinci elinde bile otomatik aranıyor Manuel’i Sonu geliyor

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arızadan bıkan Manuel’e geçen var. Ama Türkiye’de %60 ı otomatik kullanıyor. Gittikçe bu rakam büyüyor. BaZı modellerin manuel i bile yok. İkinci elinde bile otomatik aranıyor Manuel’i Sonu geliyor

Otomatiğin rahatlığına alıştığınızda hic manuel e geçesiniz olmuyor. Sıfır alacaksanız otomatik alin garantisi var zaten eğerki garanti uzatma varsa onuda yaptırın. İkinci eldede sanzumana cok iyi baktırın mutlaka

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zaten edc şanzıman sağlam öyle kolay kolay arıza yapmıyor

asgeda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane almak hiç aklımda yoktu, Toyota Avensis almak üzereydim. Yani ertesi gün Avensis alacakken Megane aldım ve bir tek söz yüzünden, (Avensis dizelde otomatik yok) 100.000TL üzerinde para verip vitesle mi uğraşacaksın diye bir tepki gelince tamamen vazgeçtim. Avensisi kötülemiyorum asla yanlış anlaşılmasın yani Megane den daha iyi bence ama maalesef otomatik yok. Bu rakamı verip vitesle uğraşmak istemem bir alıcı olarak bunu anladım ve otomatik aldım bir daha da manuel binmem :)

murtaza

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane almak hiç aklımda yoktu, Toyota Avensis almak üzereydim. Yani ertesi gün Avensis alacakken Megane aldım ve bir tek söz yüzünden, (Avensis dizelde otomatik yok) 100.000TL üzerinde para verip vitesle mi uğraşacaksın diye bir tepki gelince tamamen vazgeçtim. Avensisi kötülemiyorum asla yanlış anlaşılmasın yani Megane den daha iyi bence ama maalesef otomatik yok. Bu rakamı verip vitesle uğraşmak istemem bir alıcı olarak bunu anladım ve otomatik aldım bir daha da manuel binmem :)

Avensis Talisman ayarı neden talisman düşünmediniz

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Hayırlı olsun yeni aracınız kazasız sürüşler dilerim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

asgeda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Avensis Talisman ayarı neden talisman düşünmediniz

Ben Renault hiç düşünmemiştim. Megane özelliklerini ve otomatik oluşunu görünce en dolu olanını aldım. Avensis ile Talisman arasındaki fiyat farkı en az 50.000TL :) Talisman uçmuş durumda çakılması yakındır. Avensis en dolusu şuanda 142,650TL liste fiyatı Talisman En dolusu 194,750TL

Bu rakamlara çıkıldığında işin rengi değişiyor :) ve hiçbir Renault markası şuanda bu rakamı hak ettiğini düşünmüyorum bununda nedenini kısa açıklayayım çok kısa, kalitesiz servisler.

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben Renault hiç düşünmemiştim. Megane özelliklerini ve otomatik oluşunu görünce en dolu olanını aldım. Avensis ile Talisman arasındaki fiyat farkı en az 50.000TL :) Talisman uçmuş durumda çakılması yakındır. Avensis en dolusu şuanda 142,650TL liste fiyatı Talisman En dolusu 194,750TL

Bu rakamlara çıkıldığında işin rengi değişiyor :) ve hiçbir Renault markası şuanda bu rakamı hak ettiğini düşünmüyorum bununda nedenini kısa açıklayayım çok kısa, kalitesiz servisler.

Yapma şuan servisler müşteri memnunıyeti oranı çok yüksek Japon arabaları hep kullanıcı hatası derken reno garantiden hallediyor avensis de hala otomatik yoksa zaten geridir. Japon’lar araba konusunda teknolojik yönden çok geri kaldı. Herşeyi gıdım gıdım ve abartı fiyatlarla veriyorlar