Marş Soket Sorunu!

AsMiray

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
li7udq
Merhaba Arkadaşlar,
Motor Bölümündeki Sigorta Kutusunda Gri Renkli 4 Girişli Marş Soketinde Oksitlenmeden Dolayı Marş Basmama Sorunu Yaşıyorum.
O Soketin Tam Adı ve Nerden Temin Edebileceğim Konusunda Yardımlarınızı Bekliyorum.

Şimdiden Teşekkürler.
li7udq

AsMiray

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu hâlâ güncel

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, sanırım bahsettiğiniz parça bu. Ben bu parçayı sanayide bulmuştum. Farlarım yanmıyordu ve bundan kaynaklandığını tespit ettiler. İşin kötü yanı bu parçayı bulamadım.(Yani hazır kablolu olanını) Bunun aynısının boşunu bulup, kabloları bu parçaya lehimledi elektrikçi ve sonra yerine taktık. Elektrik soketi diye söylediler bende o şekilde belirttim ve bu parçayı göstermiştim. Umarım sorununu çözebilirsin.
3c4d96869f7fa6c96c634a017d92fa6c.jpg

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AsMiray

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen şu Alttaki 12li gri olan Soket 4 kablo girişi var.
Birkaç yıl önce Sigorta tablası su almıştı ondan dolayı sokette oksitlenme var ve temas etmeyince marş basıyor ama araba çalışmıyor.
Dediğiniz gibi yapıp boş olandan Alsam o kabloları lehimlesem sıkıntı yaşar mıyım sizce?
ya da siz değiştirdikten sonra sıkıntı yaşadınız mı?

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen şu Alttaki 12li gri olan Soket 4 kablo girişi var.
Birkaç yıl önce Sigorta tablası su almıştı ondan dolayı sokette oksitlenme var ve temas etmeyince marş basıyor ama araba çalışmıyor.
Dediğiniz gibi yapıp boş olandan Alsam o kabloları lehimlesem sıkıntı yaşar mıyım sizce?
ya da siz değiştirdikten sonra sıkıntı yaşadınız mı?
Ben değiştirmedim, elekteikçi değiştirdi benimkini. Eğer çok iyi değilseniz hiç bulaşmayın derim. Çünkü birçok kablo var ve ve her birinin doğru yere lehimlenmesi gerekiyoe. Soketten sökmeden önce soketteki yerlerinin fotolarını çekseniz iyi olur. Ardından yenisine sırasıyla yerleştirirsiniz. Ancak dediğim gibi ince işçilik lazım. O parçanın yenisi yokmuş, öyle demişlerdi bana... O nedenle iyi bir ustaya yaptırmanızda fayda var. Eğer istanbul Anadolu yakasındaysanız benim ustamı önerebilirim.

AsMiray

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok Zaten Ben Kendim Beceremem :)

Soket değiştikten Sonra Aynı Sorunu Yaşamadınız Değil mi Tekrardan ?
Malesef İstanbul Dışındayım :(

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geç dönüş yapıyorum, kusura bakmayın. Ben sonrasında bir sorun yaşamadım. Hatta araç sigortası değiştirirken soketi kendim sökmüştüm ve sonrasında yerine taktım. Hiçbir problem olmadı. Ama onun üzerine plastik kapağı olması lazım, yinede su aldıysa o parçayı değiştirdikten sonra kapağın yalıtımını elden geçirin, sorun olmasın. Zamanla parçanın eskiyim işlevini yitirmesi muhtemel, değiştirin sorun yaşamazsınız. Hatta bu parçayı sanayide gösterirseniz yardımcı olurlar size. Normal bir elektrikçi yapabikir. İşçilik 20 tl + parça 30 tl (20 de olabilir) 50 tl ye yaptırmıştım.i galiba. Çok pahalı bir parça değil, aklınızda bulunsun yinede parçalanöayın sağa sola gereksiz.