Marş var motor yok 😁 2019 Clio 4 Icon Edc Dci

eay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba dostlar,
8 aylik 11200km de olan Clio 4 Icon Edc Dci sifir kilometre aldigim aracim bugun 70 km/h hizla ilerlerken lastik basinc uyarisi verdi, saga cekip kontrol ettim bir problem yoktu emin olmak icin 1-2 km uzakliktaki benzin istasyonuna girip hava basmak icin araci kapatip aractan indim. Lastiklere hava bastiktan sonra araci calistirmak icin start/stop dugmesine bastim ve arac mars yapmasina ragmen motor calismadi. Bir iki defa daha denedikten sonra Renault yol yardimi aradim, yerinde gelip araci incelediler kendileri denedikten ve inceledikten sonra birde bilgisayar bagladilar ancak hic bir sorun bulamadilar ve aracin incelenmesi gerektigini soyleyip cekici yonlendirdiler, cekici gelip araci servise cekti.

Bugun pazar gunu oldugu icin hicbir islem yapilamadi. Ve maalesef Renault pazar gunu olmasi sebebi ile ikame arac veya ulasim hizmeti saglayamayacagini belirterek bizi yuz ustu birakmis oldu.

Internet uzerinden yaptigim arastirmalar ile bircok problemin arasindan krank sensoru arizasi olabilecegini ihtimali uzerinde duruyorum ama net cevabi umarim Renault servisi verecek. Ancak 8 aylik bir aracta boyle bir sorun yasamak beni gercekten uzdu. Seyir halinde yasanmasi ihtimali ise daha korkutucu. Araca olan guvenim sifirlandi diyebilirim.

Hem basimdan gecenleri sizlerle paylasmak, hem bir tuketici olarak ne haklarim oldugu konusunda bilgi almak, hem de fikir alisverisinde bulunmak istedim.

Okuyan ve paylasimda bulunan tum arkadaslara simdiden tesekkur ederim.

Guvenli surusler.

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun. Sorun hakkında bir tahminim yok. Genel olarak 1.5 dci ve Clio çok kullanılan araçlar. Bu şekilde çalışmaması özellikle 8 aylık araçta hiç görmedim. Sizinki şansızlık gibi düşünün derim. Başka genel şikayetler olsa biraz daha morali bozabiliriz. Sorunun da basit bir şey çıkacağını düşünüyorum. Umarım da bir daha yaşanmaz ve basit bir şekilde çözülür.

Fakat süreç hakkında servis formlarını almanızı ve orada şikayetinizin tam olarak yazmasını sağlayınız. Renault çağrı merkezi de gruptan gördüğüm kadarıyla ilgili ve hızlı dönüş sağlıyor. İkame araç Pazar günü verilmemesi, Yol yardım tarafından sorunun bulunamaması, yeni bir araçta bunu yaşamanız gibi bir kayıt açmanızı öneririm. Herkes daha ilgili olacaktır. Biraz daha konu büyürse bu kayıtlar sizin işinize yarayacak.

Hiç yaşamadım ama forumda gördüğüm kadarıyla 3 kere aynı sorun 1 sene içinde tekrar ederse aracın iade hakkınız oluyormuş. Gelişmeleri buradan yazarsanız biz de takip edelim.

Tekrar geçmiş olsun, iyi haftalar dilerim.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun yaşanılan üzücü Fakat kul yapısı araç bu tarz sorunlar olabiliyor aksilikler üst üste gelmiş inşallah tez zamanda çözüm bulunur ve bu son olur