Marş yetmiyor, yağ akıtıyor

MeganeSever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ahmet Bey kaputun altına bayağı baktım elledim sağı solu yağ sızdıran yer görünürde değil kaportacıya gidip söktürmekten başka çare yok seğil mi ekzoata sorun yok çekişte sorun yok terleme derken hani daha önce yoktu bu akıntı vurduktan sonra olduğu için korkum hani hergün bakıyorum durduğu yerde 1 2 damla akmış oluyor belli ediyor kendini merkez ile kadar böyle sürerek idare mi etmeliyim yoksa yerinde bırakayım mı https://hizliresim.com/gWrNdO
gWrNdO

Terleme dediği yağ buharıdır motorun içinden yağ buharı dışarı çıkınca çıktığı yerde nem ve ıslaklık oluşturur motor ısınınca oluşur soğuyunca damla damla o hasarlı yerin üstünde ıslanma görürsün o işte terlemedir. Terleme her araçta normal bir şey ama terleme yerine yağ akıtıyorsa motordaki contanın veya keçenin eskidiği anlamına gelir (senin intercooler'ınla alakası yok ama bilgilendirme olsun diye söyleyeyim dedim)

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın yağını kontrol edin bence sıkıntı olmaz. zannederim kaportacı karışmaz ona motorcu bakar bide.

onur3397

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Terleme dediği yağ buharıdır motorun içinden yağ buharı dışarı çıkınca çıktığı yerde nem ve ıslaklık oluşturur motor ısınınca oluşur soğuyunca damla damla o hasarlı yerin üstünde ıslanma görürsün o işte terlemedir. Terleme her araçta normal bir şey ama terleme yerine yağ akıtıyorsa motordaki contanın veya keçenin eskidiği anlamına gelir (senin intercooler'ınla alakası yok ama bilgilendirme olsun diye söyleyeyim dedim)
Teşekkür ederim intercoolun akıttığından halen emin olamadım gözle göremeyince ama deneyimleriniz var sonuçta haklısınızdır başka seçenek de yok gibi

onur3397

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın yağını kontrol edin bence sıkıntı olmaz. zannederim kaportacı karışmaz ona motorcu bakar bide.
Aracın bilgi ekranında yağ seviyesi uygun diyor bir sıkıntı yok gibi tabi yine de çubuk seviyesine bakmamda fayda var teşekkür ederim