Marşa basınca Tık diye gelen ses

ramazan58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamun aleyküm öncelikle
Aslında bu olay başima 2-3 ay önce gelmişdi marşa basıyorum tık diye ses geliyor araç çalışmıyodu sonra elektirikçiye götürduk aküyü flan kontrol etti kutup başlarını flan sıkıntı yok dedi bi parça değişicekdi pahalı da bişeydi ismini unuttum şimdi ne hikmetse bi kaç defa denedik hiç bir sorun çıkarma dı hatta üst üste 10 -15 defa usta marşa basıp kapattı sıkıntı çıkarmadı su birikintisine girmişdim usta ondan olmuşdur dedi onun üzerinden 3-4 bin km yol yapdık sorunsuz çalışıyodu taki geçen haftaya kadar 10 -15 km kullandıkdan sonra stop ettim bidaha da çalışmadı araç soğudu ondan sonra çalışdi yani ilk marşa sıkıntı yok 15-20 km kullanıyorum aracın motor ısınıyor araç soğuyana kadar da çalışmıyor marşa basıyorum tık ediyo kalıyo öle 1 kaç ustaya gotürdum onlarda bulamadı ne yapıcamı şasırdim aracı sadece hafta sonları kullanıyoruz neden böle yapdı anlamadık

Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

özsanibrahim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
marş motoru kesin sökülüp bakılsın.

ramazan58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anladım. peki sorun ondaysa tamiri mümkünmu pahalı bir parçada

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Sanayide marş motoru şarj dinamosu tamiri yapan yerler uygun fiyatlı halleder 100-- 150lirayı geçmez diye tahmin ediyorum

ramazan58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler verdiğiniz bilgiler için
Peki başka bir parçadan olma ihtimali varmı

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler verdiğiniz bilgiler için
Peki başka bir parçadan olma ihtimali varmı
Marş motoru kablosu oksitlenme yaparsada akımı yeterince aktaramadigi için gene marş da sorun yaşarsınız fakat zayıf basar tık edip kalmaz

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mars motoruyla alakasi oldugunu dusunmuyorum..arac sogukken mars basiyor sorun yok diyorsunuz..Isininca sorun basliyorsa motor bi sekilde kendini korumaya mi aliyor acaba? Termostatlar, isi sensorleri,bobinler v.s olma ihtimali yuksek..

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Mars motoruyla alakasi oldugunu dusunmuyorum..arac sogukken mars basiyor sorun yok diyorsunuz..Isininca sorun basliyorsa motor bi sekilde kendini korumaya mi aliyor acaba? Termostatlar, isi sensorleri,bobinler v.s olma ihtimali yuksek..
Renault 19 kendini korumaya almaz . Elektronik zımbırtı lar ile doldurulmuş bi motora sahip değildir .

ramazan58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk marşda sorun yok direk alıyor 10 15 km kullandıkdan sonra stop edersem çalışmıyor ne marşa basıyor ne de bişey ediyor tık diyo kalıyo orda aradan 20-30 dk geçmesi lazımki çalıssın. birde yazmayı unutmuşum yanık kokusu geliyor bu bayadır var ama acaba birbiriyle bağlantılımıdır yada nedendır

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault 19 kendini korumaya almaz . Elektronik zımbırtı lar ile doldurulmuş bi motora sahip değildir .
Renault 19 mu araba? Ilk mesajda arac belirtilmedigi ici guncel bir arac zannettim ben..