Marşı geç alma sorunu

tercüman848

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, 2006 model benzin+lpg clio'mda araç soğukken marşı geç alma sorunu var. Birkaç gündür ise arabayı çalıştırdıktan hemen sonra gazı kestiğimde stop ediyor. Ayrıca ön taraftan radyo cızırtısına benzer ses geliyor sonra ses kesiliyor. Muayenede toz körüğü patlak çıkmıştı. Ondan olabilir mi acaba? Bugün ustaya gösterdim. Aracı gece benzinde bırak sabah da benzindeyken çalıştır sıkıntı olmazsa tüpte sorun vardır dedi. Fikirlerinizi almak istiyorum. Teşekkürler...

tercüman848

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güncel...

LAGUNA2002

Nedret ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, 2006 model benzin+lpg clio'mda araç soğukken marşı geç alma sorunu var. Birkaç gündür ise arabayı çalıştırdıktan hemen sonra gazı kestiğimde stop ediyor. Ayrıca ön taraftan radyo cızırtısına benzer ses geliyor sonra ses kesiliyor. Muayenede toz körüğü patlak çıkmıştı. Ondan olabilir mi acaba? Bugün ustaya gösterdim. Aracı gece benzinde bırak sabah da benzindeyken çalıştır sıkıntı olmazsa tüpte sorun vardır dedi. Fikirlerinizi almak istiyorum. Teşekkürler...

Merhaba. Aracınızın soğukken geç çalışmasının lpg ile alakası yok. Çünkü aracınız zaten ısınana kadar benzinde çalışıyor. Aracınızın ateşleme sitemi ile alakalı bir sorunu var. Bujilerden olabilir buji kablolarından yapabilir veya distribütörden olma ihtimali dahada yüksek çünkü sizin duyduğunuz cızırtı sesi muhtemelen distribütörden geliyordur. Bu anlattıklarım kontrol edildimi?

tercüman848

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bujilere baktırmıştım sağlam olduğu söylenmişti. Distribütöre baktırmadım.

LAGUNA2002

Nedret ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bujilere baktırmıştım sağlam olduğu söylenmişti. Distribütöre baktırmadım.

Bujiler bire bir aynısı takılması lazım orjinali ayrıca kablolarda aynı şekilde. Bunlarda bir sorun yoksa distribütörü bir gösterin yüksek ihtimal ondan kaynaklı.

tercüman848

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bujiler bire bir aynısı takılması lazım orjinali ayrıca kablolarda aynı şekilde. Bunlarda bir sorun yoksa distribütörü bir gösterin yüksek ihtimal ondan kaynaklı.

Teşekkürler hocam, bir de onu kontrol edelim.