Marşta Gelen Islık Sesi

GrcnSrby

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,

Aracım Renault Europa 19 1.6e RNE modeli. Aracımı soğukken marşa basıp çalıştırdığım zaman motor çalışır çalışmaz 1 sn kadar ıslık sesi çıkıyor. Ustaya görüreceğim ancak öncesinde bilgi almak istedim. Sorun nedir sizce?

Ayrıca yaklaşık 3 4 aydır araç bazen ilk marşta çalışmıyor. Kimi zaman 5. 6. marşı basıp çalıştırdığım da oldu. Bu süre içerisinde 1 sefer hiç çalışmadı, vurdurmak zorunda kaldım. Aküyü kontrol ettirdim bir problem yok. Arada bu sıkıntıyı yaptığı için usta da çözemedi. Ustaya götürünce ilk marşta çalışıyor, sesi dinlemek lazım diyor. Böyle bir problemle karşılaşan oldu mu? İlk bahsettiğim problemi halledersem marş sorunu da çözülür mü?

spnc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzer problem bendede var mars almada sikinti yok fakat marsa bastigimda wuu diye bi ses geliyor

sawashlong

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de o tür bir problem var ama marşla bir ilgisi olmayabilir. Bendeki sorun araç ısınınca geçiyor.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı ses mi bilmiyorum ama ona benzer sesi marş motorunu söküp aküye bağlayıp denemiştik orda gelmişti. Marştan olabilir demek istediğim.

GrcnSrby

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hava değişiminden dolayı triger kayışı yapabilir dedi bi usta. Bugun 5. marşta çalıştı araç çalışınca da stop edecekmiş gibi devri düşüyordu, sürekli gaza basıyordum. 10 20 sn sonra toparladı kendisini.

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Marş motorunun kömürleri bitmeye yaklaşınca bu tarz sesler çıkarıyor. İyi bir ustaya götürmenizi tafsiye ederim