Mavi Fluu'ma Cruise Control Montajım'da MUTLU SON :)

skyrock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam merhaba

Hep istediğim birşey Aracımı 4-5 sene kullanmayı düşünüyorum. Bende 2011 fluence extreme var. Direksiyonu değiştirmemizdeki sebebi anlayamadım. Bendeki direksiyonun ön kısmında hiç düğme yok. Hızı kademeli olarak direksiyondan arttırabilmek içinmi. Ben gaz pedalından ayarlayıp düğmeye bassam olmazmı. Birde mesela bahsettiğim gibi oluyorsa airbag kısmını sökünce açılmazmı ? :) Son olarak clip cihazı oto aksesuarcılardamı olur oto elektrikcimi nereye gitmemiz lazım. Teşekkürler

Herkese iyi pazarlar.

Büyük uğraşlar ve çabalar neticesinde sonuçlandırdığım Cruise Control montajında sonunda mutlu sona ulaştık. Renpaz Mehmet Bey'e ekibine yanı sıra forumdan Reşit Karataş (AŞiKaR) ve Gölcük OTO Sanayisinde ARSLAN TİCARET OTO ELEKTRİK VE GÜVENLİK SİSTEMLERİ MEHMET ARSLAN'A desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Aracım 2010 model Fluence Expression modeli ve gösterge saatim benzin ve hararet göstergesi zemberekli(ibreli) olan model yani sistem için gerekli olan saat modeli. Şimdi paylaşacağım resimleri kafamdaki soru işaretlerini cevaplamak adına çok aradım bulduklarım pek tatminkar olmadı yada istediğim şeyleri göremedim hepsini altta paylaşacam umarm bu işi yapmak isteyipte bir türlü cesaret edemeyen arkadaşlara yardımcı olur .

İhtiyaç duyulan 8 pin'li 5 fişli beyaz soket ( Cruise sistemini ve Hız Limitör sistemini devreye sokup çıkartan tuş için ) bu tesisat benim aracımda hazırdı.
​
ve geriye kalan kısım RENAULT Clip cihazıyla aktif edilme işlemide gerçekleştirildi netice itibari ile şuan sorunsuz çalışıyor . Yapmak isteyipte yapamayanlara umarım örnek teşkil eder elimden geldiğince resimlerle açıklamaya çalıştım , kendim çok aramıştım bu resimleri fakat bulamamıştım yarın bir gün lazım olan birinin işine yaraması dileğimle . Bu çalışma RFC ''FLUENCE KULÜBÜ '' için hazırlanmıştır resimler video ve anlatım tamamen bana aittir ve alınamaz. İYİ FORUMLAR reno
iŞ BİTİMİ Bİ KÜÇÜKTE VİDEO :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam merhaba

Hep istediğim birşey Aracımı 4-5 sene kullanmayı düşünüyorum. Bende 2011 fluence extreme var. Direksiyonu değiştirmemizdeki sebebi anlayamadım. Bendeki direksiyonun ön kısmında hiç düğme yok. Hızı kademeli olarak direksiyondan arttırabilmek içinmi. Ben gaz pedalından ayarlayıp düğmeye bassam olmazmı. Birde mesela bahsettiğim gibi oluyorsa airbag kısmını sökünce açılmazmı ? :) Son olarak clip cihazı oto aksesuarcılardamı olur oto elektrikcimi nereye gitmemiz lazım. Teşekkürler

Direksiyon değişim sebebi bizim araçlardaki direksiyonda CC kontrol edecek tuş takımı olmayışı. Direksiyon sadece simit olarak degisiyor göbek değişmiyor. Yanı airbag açılmıyor ve mevcut olan airbag kalıyor aracta. Ayrıca CC maalesef gaz pedalından ayarlanmıyor el ile tuş yardımıyla ayarlanıyor. Bir çok aracta gaza dokununca devreden çıkıyor çünkü. Clip cihazı aksesuarlılarda olmaz ama özel servislerde rahatça bulabilirsiniz.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam merhaba

öncelikle aracınızın hararet ve benzin göstergesi dijitalmı dijital ise aracınızın göstergesinide değiştirmeniz lazım buda ekstra masraf demektir...

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baz araçları donanım olarak yükseltmeyi o kadar zor yapmışlar ki İnan’ın satıp dolusunu almak daha mantıklı. Harcadığınız paradan bahsetmiyorum işçilik ve uğraşma kısmı oldukça zor. Ben sadece gündüz ledlerini takip kullanmak icin iki haftadır uğraşıyorum ve servis bile halledemedi. İs tesisatı çekip gerekli ekipmanı takmakla bitmiyor. Alt tarafı led tak çalıştır ama olmuyor. Ledleri montajladik üzerine sis far tesisatı komple degisti ledler ve sisler icin tek tesisat geliyormuş neyse aldık onu da bilgisayardan aktifleşmek gerekiyor bir de onu da yaptık oldu mu? Tabi ki hayır. Uch ledlere komut göndermiyor. Bilgisayardan haricen led ve sisler yanıyor fakat aracta yanmıyor. Uch beyin değişimine kadar gitti olay ki bu parça 4000 lira. Alt tarafı led değil mi? Şimdi Elektrikci kısmetse uch değişimi olmadan yarın halletmeye çalışacak.

Bu çok basit bir örnek. Araç üreticileri baz modeli öyle bir yapiyor ki disaridan bakınca tak kullan gibi duruyor bir çok parça ama öyle olmuyor maalesef ki zamanında ön sisler icin de 2 hafta uğraşmıştık.

Şimdi hal böyle olunca servis haklı olarak elindeki ısı bırakıp 300-500 liralık isle iki hafta uğraşmaya yanaşmıyor ki ben olsam ben de uğraşmam. Servisi tanıdığım içim dağılsınlar ikilemeden hallettiler hepsini ama baz aracı yükseltmek gerçekten parasıyla bile çok zor arkadaşlar.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

blueparadise

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
*direksiyon 150 tl'ye aldım
*airbag kendi airbağim
*uygun kadran oldugu sürece clip'le aktif ediliyor semboller yazılım değiştirilmeden
*eğer araçta tesisat hazırsa sadece montaj yapılıyor extra kesme kırpma iş yok
*toplam maliyet - 150 direksiyon + 70 düğme+50 tl'de clipte aktivasyon için. =270 TL
*dün 1 saatlik test sürüşünde herhangi bir aksaklık ile karşılaşmadım sistem gayet stabil çalışmakta ..
*işçilik fiyatları hakkında bilgim yok kendim taktım direksiyonu

Daha fazla detaylı bilgi isteyen arkadslar bu başlık altında iletişime geçerse yardımcı olmaya çalışırım .

bende 2011 fluence extreme aracıma yapmak istiyorum. geçenlerde baktım vitesin altında byaz soket boşta duruyor.sanırım bahsedilen altyapı.bana direksiyon ve düğme parçalarında yardımcı olabilirmisiniz.

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlısı olsun!

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güle güle kullanin.

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Healal olsun gule gule kullanin

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Blue_Dream

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler arkadaşlar aracı sattım bile;) İzmitteyseniz hurdacıları bi gezip fiyat alın kadranınız uygun kadranmı peki gerideki sayfalarda uygun kadran resimleri var bi kontrol edip haber verebilirsiniz.

fare2004

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet orjinal. Direksiyon göbeğine bakarsanız renault yazısı ve Samsung amblemini görürsünüz. Cruise düğmesine kadar Orjinal .
30 ekim 2017 de aracıma agır bakım ve triger -devirdaim kayıs setlerini değiştirdim. 62000 km deki 2011 business aracımın direksiyondaki deformasyondan dolayı simit değişti- müşteri memmnuniyeti garanti kapsamından yapıldı .faturda 870 lira yazıyordu .boş tuşsuz direksiyon.senınkı naSIL 150 OLUYOR ANLAMDIM.