Max 27bin bütçe ile araç almam gerek...

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam araç tabiki bulunur :) Kendi adıma konuşayım ama bu fiyata ya aracın yaşından yada kilometresinden feragat etmeniz gerekir ki kaza,hasar durumu zaten ayrı bir konudur. Tercih meselesidir tabiki ama ben illa C segmenti dizel olsun diye 2005 model 100.000 üstü kilometredeki aracı bu fiyatlara almazdım. Sadece megane için konuşmuyorum 30.000 TL altı C segmentleri ya donanım olarak boş modellerdir yada yaş ve kilometre olarak çok yorgunlar. Onun yerine yeni model temiz az kilometreli full B segmenti bence daha mantıklı bir tercih, yinede zevk meselesi tabi :)

Bir dönem çok aradım 30.000 TL koydum cebime C segmenti abs + esp + asr olsun, en fazla 70.000 km, kaza boya olmasın dedik, benzinli olarak bu tarz bir araba yok :D

Megane II Serisinin Yüzü Eskimez Bundan 5 Sene Sonra Clio III Serisinin 2. El Fiyatı Megane II Serisinden Daha Düşük Olacaktır, Bunu'da Kenara Yazmakta Fayda Var 1.5 dCi Megane II Serisi Donanımlıdır Az Yakar İyi Araçlardır o Fiyatlara Alınacak En İyi Araba Megane II Serisidir :eyv

km den bahsetmissiniz de renault aracinda ben ne 300 ne 400 ler gordum... su an aracim 183 binde hic bir ariza vermedi megane 2 gayet ideal eger birilerinden biseyler duyup hareket ediyorsaniz etmeyin derim. Megane 2 gayet ideal o paraya da sonuna kadar deger.
Yazilarinlarin hepsi gercek meganin yuzu eskimez rahat ve donanimli araclar bir kez daha dusunun basiniz agrimasin derim

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
km den bahsetmissiniz de renault aracinda ben ne 300 ne 400 ler gordum... su an aracim 183 binde hic bir ariza vermedi megane 2 gayet ideal eger birilerinden biseyler duyup hareket ediyorsaniz etmeyin derim. Megane 2 gayet ideal o paraya da sonuna kadar deger.
Yazilarinlarin hepsi gercek meganin yuzu eskimez rahat ve donanimli araclar bir kez daha dusunun basiniz agrimasin derim

Dci motorların kilometre ömürlerinden ve sağlamlandığından şüphem yok. Fakat belirli bir yaş ve kilometre üstü araç almanında doğabilecek sorunlar açısından çok mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Motor sorunsuz devam etsede ki herkes sizin kadar şanslı değil sorunzsuz 183.000 görmüşsünüz :) hem aracın yıpranmışlığı içi, dışı olsun hemde diğer aksamları açısından baş ağrıtır. Tabi bu tamamıyla benim şahsi görüşümdür kimse yanlış anlamasın sonuçta araba işi zevk ve tercih meselesidir :) Ben yıpranmış araba alıp tamirciye para ödemektense sıfır yada sıfıra yakın araba alıp krediye para ödemeyi daha doğru buluyorum :)

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizin tercihiniz tabii ben sadece öneride bulundum megane 2 idealdir gayet annemde de 2005 kasasında var acemi kullanmasına ragmen onda da motor sıkıntısı yok sadece cukurlara fazla dikkat etmedigi icin rotlar jantlar vs. hasarlanıyor. yani demem o ki türkiye şartlarında en ideal araç bence Renault'dur.