Media Nav Evo Android Auto Hk.

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
haziran itibariyle araçlarda bulunan cihazlar önceki nesil evolar ile donanım olarak farklı.yanı kısaca android otoyu kullanamazsınız cihazınızda

1- Hocam bu haziran 2017 haziran mı 2018 haziran mı?
Aracım 07.2017 görünütor da.

emin ol screen mirroring özelliği cihazı haritadan fln daha çok kasacaktır.apple car play çalışırken baktığımızda ram kullanımı %30dan -% 72 ye çıktı ve cihazın ramide 768 mb.256 mb ram ile gerçekten imkansıza yakın.cihaz boştayken bile %77-75 altına düşmüyo.bu ram ve işlemci ile olmaz.

2- Donamımsal olarak yetersiz olduğunu kabul edersek, yazılımsal olarak mümkün müdür? Açıkçası şansımız zorlayıp denemek isterim.

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

2- Donamımsal olarak yetersiz olduğunu kabul edersek, yazılımsal olarak mümkün müdür? Açıkçası şansımız zorlayıp denemek isterim.

1. Muhtemelen 2018 Haziran sonrası. Benim aracım 2017 Kasım çıkışlı ve bu özellik yok.
2. Kardeşim donanımsal olarak mümkün olmayan şey yazılımsal nasıl mümkün olabilir? Yazılımı süren, yürüten donanım en nihayetinde. Yeni nesil bir cihaz elime geçse durumu daha iyi yorumlardım. Fakat postlardan anladığım kadarıyla yaparsak Evo versiyonu ile yaparız. Oda bir çok özellikten vazgeçerek mümkün olabilir. Şöyleki cihaz üzerinde çalışan uygulamaların bir kısmını kapatmak (kapatılabilecek bir kısmını). Örnek geri görüşü kapatmak, navigasyonu kapatmak, eco ekranını kapatmak. Hatta bunlardan sonra bir kod ile açık olan uygulamaları kapatmak. Bu durum hafıza (Ram ve Cpu) da rahatlama sağlayacaktır. Sonrasında ise bu uygulama çalıştırıp aktif kullanmayı gözlemlemek lazım. Tabi olsa bile bir çok özellikten olup, bu özellik kullanılmış olur. Oda ne kadar hora geçer tartışılır.

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1-2018 haziran
2-donanımın yetersiz olduğu,izin vermediği şeyi yazılımla çalıştıramazsınız.sizin istediğiniz 10 sene önce satın alınan bilgisayara yeni çıkan bi oyunu yüklemeye çalışmakla aynı şey.yükleyebilirmisiniz?cihaz yazılımdan eco driving,navigasyon uygulamalarını tamamen kaldırıp ayrıca bi kod ile arkada çalışan windows ce uygulamalarını sürekli olarak tekrar kapatabilirseniz,ayrıca harita dosyalarını silerek açılan alanıda sanal bellek olarak kullanabilirseniz çalışabilir ama takıla kasıla çalışır.

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Arkadaşlar sabırla ilgilenip cevap verdiğiniz için teşekkürler. Açıkçası bu benim için bir hayal kırıklığı oldu. 2017 yılında üretilmiş bir araçta hala kara düzen sistem var. Hala araçtaki navigasyona güvenerek yola çıkamıyorum, çünkü ne kadar güncel olsa da değişen yollar ve tek yönken çift yön olan, çift ike tek olan yeni yollar var. Eklenen şeritler var. Yol bakımları, inşaat ve metro inşaatları nedeniyle bir kaç aylığına kapanan, değişen yollar oluyor. Açıkçası İstanbul trafiğinde navigasyona bağımlı biriyim. Google navigasyonunu her türlü cama telefon tutucuyla kullanacaksam ne anladım Clio'nun bu özelliklerinden. Bu nedenle bu konuya bu kadar yoruldum yani. Biri "bu sorunu çözdüm, şu kadar ücrete fonksiyonel halde aracına kurarım" derse açıkçası hiç düşünmez yaparım. Mümkünse ve çok pahalıya mal olmayacaksa donanımı bile değiştirmeye razıyım. Neyse bir gelişme olursa buradan hep haber bekliyor olacağım :)

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Arkadaşlar sabırla ilgilenip cevap verdiğiniz için teşekkürler. Açıkçası bu benim için bir hayal kırıklığı oldu. 2017 yılında üretilmiş bir araçta hala kara düzen sistem var. Hala araçtaki navigasyona güvenerek yola çıkamıyorum, çünkü ne kadar güncel olsa da değişen yollar ve tek yönken çift yön olan, çift ike tek olan yeni yollar var. Eklenen şeritler var. Yol bakımları, inşaat ve metro inşaatları nedeniyle bir kaç aylığına kapanan, değişen yollar oluyor. Açıkçası İstanbul trafiğinde navigasyona bağımlı biriyim. Google navigasyonunu her türlü cama telefon tutucuyla kullanacaksam ne anladım Clio'nun bu özelliklerinden. Bu nedenle bu konuya bu kadar yoruldum yani. Biri "bu sorunu çözdüm, şu kadar ücrete fonksiyonel halde aracına kurarım" derse açıkçası hiç düşünmez yaparım. Mümkünse ve çok pahalıya mal olmayacaksa donanımı bile değiştirmeye razıyım. Neyse bir gelişme olursa buradan hep haber bekliyor olacağım :)

Benim araçta Rlink var ve harita güncellemesi için 100 EUR gibi bir ücreti var.Türkiye %91 şekilde güncel gözüküyor ve sanırım senede 4 güncellemede buna dahil. Kuru baz aldığımda 700 TL gibi bir fiyata denk geliyor.

İnternette araştırdım ve 39 USD Rlink güncel avrupa haritasının olduğu SD kart buldum ( 250 TL ye denk geliyor ).Oda Ebay'da olduğundan ödeme kısmını halledemedim ama sanal kredi kartı ile deneyip almayı düşünüyorum. Satıcıya tak çalıştırmı diye sordum evet dedi.

Tek sıkıntı Tomtom Live canlı trafik özelliğinin sadece Türkiyede çalışmıyo rolması .Yanı o kadar para ödüyorsunuz ki aracı ilk aldığımda özellik var ama Türkiyede yok dediler parasını aldıkları hizmetin.

marko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konu ile ilgili bi değişiklik varmı arkadaşlar?

MtK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2018 touch edc hb var bende kiralık araç, daha önce yetkili servislere bu durumu sorduğumda bana android auto ile bağlanabileceğim bilgisi verilmişti. 1 2 şey denedim ama yapamadım. Eger yapılabilir ise gerçekten çok güzel olur

sonrr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar boşuna uğraşmayın TR ye gelen araçlarda eski versiyonlu media nav geliyor.