MEDİA NAV EVOLUTİON VİDEO OYNATMA SORUNU ve APPLE CAR PLAY

Kaleooglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhabalar,

1) Media Nav Evolution 8.0.5 sürümünü kullanırken 9.1.3 e yükselttim ayrıca video oynatma özelliğini de açtırdım. Fakat; Video oynatma da hiç bir sorun yokken belirli bir süre sonra (yaklaşık 10-15 dk sonra) ses de cızırdama ve çatırdama geliyor. Kullandığım format Mp4 480p forumda aradım fakat bulamadım. Konuyla ilgili bu ve bunun gibi sorunla ilgili tecrübe yaşayan abilerim veya kardeşlerim yardımcı olabilir mi?
------------------------------------------------------------
2) Aracım 2017 Touch paket Clio 4 renault tun sitesinde baktığımda aracımda car play olması lazım ama yok acaba Türkiye modellerinde mi yok bilmiyorum yoksa bunu nasıl yükleyebiliriz varsa nasıl kullanacağız bilgisi olan varsa yardımcı olsun.

Allah kimseye kaza bela vermesin araçlarınıza iyi günler de binmenizi dilerim. Hayırlı Günler :)

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 lere Androidd autoo ve car playy 2019
hazirandan sonra geldi diye biliyorum, denemesi de basit, herhangi bir program yüklemeden sistem sürümü aandroid 10 olan bir telefonu orjinal usbsi ile araca bagladin mi anddroid aauto simgesi otomatik olarak ekranda belirir ama dedigim gibi 2019 sonrasi araclara geldi

Kaleooglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah kral servisle görüşeyim o zaman

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah kral servisle görüşeyim o zaman
2019 öncesi araçlarda car play ve android auto yok.yükleyemez veya yükseltemezsin.yapılabilecek hiçbişey yok.2017 de yurtdışına ithal edilen araçalara konuldu sadece

karbey77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
9.1.3 e yükselttim ayrıca video oynatma özelliğini de açtırdım. Fakat; Video oynatma da hiç bir sorun yokken belirli bir süre sonra (yaklaşık 10-15 dk sonra) ses de cızırdama ve çatırdama geliyor. Kullandığım format Mp4 480p forumda aradım fakat bulamadım. Konuyla ilgili bu ve bunun gibi sorunla ilgili tecrübe yaşayan abilerim veya kardeşlerim yardımcı olabilir mi?

Konuyu acan arkadasin bu sorunu bende de var...cözümü nedir, bilen var mi acaba?

Kaleooglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam ben yaptırdığım yer ile görüştüm; Farklı usb ile dene tekrar devam ederse yenisini atalım dediler. Büyük bir ihtimalle ya usb ısınınca ya da teyp ısınınca bu sesleri çıkarıyor isterseniz sizde deneyin.

009sound

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba hazırladığınız videoların çözünürlük ve bitrate oranlarıyla alakalı.Youtubedan indirdiğiniz videoları format factory programı ile aşağıda verdiğim ayarlarla çevirip teyp'de deneyin.

Birde sistem kısmına geldiğinize video oynatma açtırdaysanız sürüm değişiyor 9.1.3.0.A ise bu sürüm hem teypte yavaşlamaya neden oluyor hemde tecrübeme göre video izlerken atlamalar ve takılmalar yapıyorum.

En güzel sürüm 2.nesil medianav için 9.1.3.1.0 sürümlü olan video programı bu yazılımla donma,takılma kasma yukarıda ayarlarla birlikte hiç yaşamadım ve teyp arayüzü de bu sürümle daha hızlı çalışıyor.

0AzCX1

0AzCX1.png
[/URL][/IMG]
fk3v2d.png
[/URL][/IMG]

Video ve ses olarak iki ayar var,bu ses ayarında takılma olmadan videolar net güzel bir ses alıyorum tavsiye ederim.

İyi forumlar.
fk3v2d

Kaleooglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah başkan, dediklerini uygulayıp en kısa zamanda buradan cevaplıyorum.