megan 1.... benzin kokusu

ali akbaş

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sayın arkadaşlar benim 2000 model megan 1. Aracım var. Sabah ilk benzin de çalırken egzoz dan çok kötü benzin kokusu geliyor. çiğ benzin kokusu dedikleri bu herhalde. Bir ustaya gösterdim enjektörlerdendir deyip benzinin içine konan bir katkı verdi bir depo benzinle bunu denememi söyledi sonuç yine aynı. Bujilerine baktı daha yeni olduğunu söyledi. Hatta her zaman aldığım benzinide değiştirdim. Çalışmasın da bir sıkıntı yok. yani geç çalışma gibi.
Bununla ilgili bana yardımcı olabilirmisiniz....

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoş geldin Ali kardeşim. Benzinin egzodan geldiğine emin misin? Motora giriş basınçlı borulardan geliyor olmasın. Aynı deurum benim başımda da vardı, giriş 2 tane basınçlı hortumun kelepçelerini değiştirttim şu an bir şey yok çok şükür. İstersen bir baktır benzin giriş hortumlarının oraya. Yada çalıştırır çalıştırmaz kendin kaputu aç bir kontrol et. Oradan olması muhtemel. Kolay gelsin.

ali akbaş

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hakkı kardeşim mesajın için teşekkürler. Benim dediğim benzin kokusu arka egzoDan geliyor. Yani çıkıştan. çok acayip bi koku. Ama bunu sabah ilk çalışma esnasında yapıyor..

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşımın 19unda ilk çalıştırmada acayip benzin kokuyordu ama araç ilkte zor çalışıyordu. Benzin pompası yan sanayi çıktı değiştirdi düzeldi.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşımın 19unda ilk çalıştırmada acayip benzin kokuyordu ama araç ilkte zor çalışıyordu. Benzin pompası yan sanayi çıktı değiştirdi düzeldi.

​bunun aynısı diğer 11 imdede vardı ve aynı şekilde çözmüştük.....