Megan 1 kilometre sensörü

Me5ut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mucit28 aynı arızayı bendede yaptı. Kafasına göre çalışıyordu. Motoro giren sensörün kablosu gevşemiş onu duzeltince düzeldi.once kabloları kontrol etmeni tavsiye ederim. Motorun şoför tarafında olan kısımlarından bir yerde tam yerini belirtemedim ama o yanda.

alp2873

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş inan ki detaylı bir şekilde baktık bulamıyoruz bütün sensör kablolarından ilerleyerek bulurum dedim yine yok en son kararım bu araçta bu sensör yok valla ama kilometre ibresi nasıl çalışıyor tek çare aynı aracı olan arkadaşlardan yerini bilen birisinin foto yada video çekip yayınlaması ,işin garip tarafı K4J motor Megan için video hiç yok Clio var scenic var Megan ın bir önceki modellerine ait var ama K4J için yok

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alp2873

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu akşam oğlumla beraber yeniden detaylıca baktık ama bulamadık, araç 2001 Megan 1 1.4 16 valf RTA aynı araç sahibi arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.bu sensörü 80 TL ye alıp basitçe işimizi görebilecekken herhangi bir ustaya yada Renault özel servisine en az 350-400 TL vermek biraz ağır geliyor çünkü videolardan izlediğim kadarıyla çok basitçe değiştirilebilecek bir parça (yerini bulabilirsem tabiki)

alp2873

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sorun kısmen çözüldü sayılır.Benim araçta hız sensörü yokmuş araç hızını ABS sensöründen okuyormuş bilginiz olsun

alp2873

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhabalar,Bugün kilometre ibresi arızası için oto elektrikçi ye gittim fakat yoğunluktan dolayı bakamıyacağını söyledi usta, başka bir arkadaş da sağ sileceğin altındaki kablolardan olabileceğini söyledi bir fikri olan arkadaş var mı acaba (araçta ABS ışığı yanmıyor kilometre hız okumasını ABS beyninden yapıyor)

alp2873

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar kilometre hız kadranı problemini nihayet çözebildik.Abs beynine takılı olan ve hız kadranına giden kablo kopmuş vaziyetteydi ve bağlantıyı yapınca herşey normale döndü yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkürler.

johnymu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bendede aynı sorun var uzun süredir. tamircilerde doğru dürüst bilmiyor. genelde sıfır gösteriyor kafasına göre. km saatimi ne değişecek diyorlar. saatinmi değişmesi lazım
bu sorunun kesin çözümünü bilen varsa yardım bekliyorum bende

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
km saati değişmez bu arızadan dolayı. mucit28 hocamın başına geleni yap son mesajdaki gibi.
bendede aynı sorun var uzun süredir. tamircilerde doğru dürüst bilmiyor. genelde sıfır gösteriyor kafasına göre. km saatimi ne değişecek diyorlar. saatinmi değişmesi lazım
bu sorunun kesin çözümünü bilen varsa yardım bekliyorum bende

johnymu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
silindi daha önce yazmışım