megan 1 lpg tavsiye ?

zealous

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar herkese aracım 2000 megan 1 1.6 16v stw aracıma lpg taktırmak istiyorum atiker düşünüyorum atiker de 3 4 çeşit var kararsız kaldım kullanan arkadasların tavsiyelerini bekliyorum iyi günler

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lovato kullanıyorum çok memnunum 2 yıl oldu herhangi bir sorun yok tavsiye ederim

zealous

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lovato iyi güzelde 1700 tl obd lisi atikerin safefast obd lisi 1250 tl aradaki fark çok kararsız kaldım

Vefa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araçlarımız aynı 2001 16v sw
Ben araştırdım, Lovato merkez ve bazı bayilerle telefonla bilgi aldım. Megane I için OBDIIye gerek yok, OBD II daha çok 2004 sonrası araçlar için. Megane I de OBD bağlantısını aktif hale getiremediklerinden bir faydası olmuyor.
Fakat OBD II de daha yeni ve iyi K tipi enjektör var. Ben kiti Smart, enjektörleri ise K taktırdım 100 lira farketti. Referans tanıdık derken toplamda 1600 / 9 taksite mal oldu.
Atikerin eski kitleri sabıkalı idi ama yenileri nasıldır bilmem. Pahalıdır vardır bir hikmeti ucuzdur vardır bir illeti demişler.
Öncelikli tercihim BRC idi fakat bulunduğum yerde en iyi usta Lovato montajcısı idi. BRCnin 200 lira daha pahalı olması, pipo siteminin verimi düşürmesi gibi duyumlar nedeniyle lovatoya döndüm.
Bir ayda 2500 km yaptım ve her gaz aldığımda kayıt tuttum. Ortalama tüketimim 100 km de şehir içi 9 şehirler arası 7 litre. Yol bilgisayarındaki anlık/ortalama tüketime %15 ekleyeceksin.
43 litrelik simit tüp taktırdım 36-38 litre alıyor. %20 boş olmak zorunda. Şehirdışında 450-500 km gidersin. Simit taktırmanı tavsiye ederim. Şehir içinde stepne taşımak zorunda değilsin bagaj boş olur. Ayrıca 50lt civarı tanklar ağırlıktan dolayı ağır kusura girecek deniyordu, 45 üzerine çıkma derim.

Son düzenleme: