Megan 1 otomatİk vİtes arizasi Önemlİİİİİ

çağatayzorbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ARKADAŞLAR megan 1 2001 model rxt otomatik şanzıman aracım var düz yolda giderken bazen vuruntulu bir sesle şanzıman arıza ışığı yanıyor. tamirciye gittiğimde selonoid valflerini değiştirdi. ama arıza yine devam ediyor bilgisayara takınca G-4 yağ basınç arızası diye bir kod çıkıyor. ama ben şanzımanın içinde önemli birşey olmadığını düşünüyorum çünkü vites geçişlerinde bir sıkıntı yok. bu şekilde bi arızası olan varsa yada yardımcı olacak biri varsa çok sevinirim. iyi günler

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
iç basınç testi yaptırın , eğer basınç düşükse durum ciddidir.Genelde şanzıman değişmesiyle sonlanır.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Eklemek istiyorum , selenoid valfleri vitesin doğru zamanda doğru vitese geçişi işini yapar , sizin sorununuz bu değil anladığım kadarıyla.boşa değiştirilmiş gibi ..

atamat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç soğukken tak diye ses gelip otomatik vites arıza lambası yanıyordu.

Megane rte 2000 otamatik vites aracım var. araç soğukken tak diye ses gelip otomatik vites arıza lambası yanıyordu. 3-4 ay araç giderken kontağı açıp kapatıp devam ettim. daha sonra arıza sıklaştı yani ilk sürüşte 1-2 defa yaparken 3-4 kereye çıktı. servis 1300 tl masraf çıkarttı yaptıracaktım ki lpg yi söktürmeniz lazım denildi.

SONUÇ: Aracı özel otomatik şanzıman servisine götürdüm (Antalyada koç şanzıman diye kayserili bir usta) elektrovalfler(selenoid valfi 2 adet) değişti 450 tl (200 işçilik, 130+130 parça) sıkıntı ortadan kalktı.
NOT:şanzıman inmeden dışarıdan değişti.
sırf benim gibi sıkıntı yaşayanlara çözüm için kayıt oldum İnşallah faydasını görürsünüz.

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı işlemi arkadaşın megane 2 ye 600 liraya istanbul bostancı sanayide yaptırtıcaz bu cumartesi. Adam 1 saatte hallederim dedi.

elverado

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane rte 2000 otamatik vites aracım var. araç soğukken tak diye ses gelip otomatik vites arıza lambası yanıyordu. 3-4 ay araç giderken kontağı açıp kapatıp devam ettim. daha sonra arıza sıklaştı yani ilk sürüşte 1-2 defa yaparken 3-4 kereye çıktı. servis 1300 tl masraf çıkarttı yaptıracaktım ki lpg yi söktürmeniz lazım denildi.

SONUÇ: Aracı özel otomatik şanzıman servisine götürdüm (Antalyada koç şanzıman diye kayserili bir usta) elektrovalfler(selenoid valfi 2 adet) değişti 450 tl (200 işçilik, 130+130 parça) sıkıntı ortadan kalktı.
NOT:şanzıman inmeden dışarıdan değişti.
sırf benim gibi sıkıntı yaşayanlara çözüm için kayıt oldum İnşallah faydasını görürsünüz.

istanbulda bu arızayı yapa bilecek biri varmı

Ufukyildiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2002 otomatik şanzıman aracım vites değişimlerinde vurma yapıyor selonidler değişti şanzıman beyni değişti yine aynı şekilde arıza devam ediyor sıfır şanzıman takılacakmis 6 Bin Tl manuele çevirsem daha iyi olmazmi yardım edermisiniz araç şuanda şanzimancida bekliyor