megan 1 rolanti sorunu

iso4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese iyi günler
bende 98 model 2000 motor megan 1 var be aracımda rolanti sorunu var. daha da bu sorunu çözemedim ilk başta bir usta rölanti motorunu değiştirdi sorun değişmedi başka biri klipsli bi kablo var onu değişti yine değişmedi başka biride boğaz kelebeğini değiştir dedi ama onu yapmadım çünkü araba ilk çalıştığında mecburen soğuk oluyor ve rölanti benzinden gaza geçincede düşük oluyor taki motor ısısı düzelene kadar ve araçın çekişinde sorun olmuyor o yüzden boğaz kelebeğini değiştirmedim başka bir usta ise siboplarında olur dedi ve araçın yarı motorunun yapılması lazım dedi . ben anlamadım bu sorunu çözecek birisi yok mu ve başkent ankaradayım gerçi burdaki ustalar da hepsi müşteri yolma peşindeler ben öyle anladım. şimdi benim derdime deva olacak olan varsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
komprosörünü ölçtür...
ölçülecek pistonun bujisi sökülür...benzin pompasnın fişi çıkarılır..alet buji yuvasına takılır..
dip gaz vererek araba marş yapılır...
mesela 70 çıktı...
diğeri 90 çıktı..
70 çıkan pistona buji deliklerinden kalın bir yağ damlatılır...bu sefer 90 çıktı...o zaman piston segmanlarıdır..
yine 70 çıktı...o zaman subaplardır...

yan yana olan iki silindir ayn çıkt...70-70-90-90...
o zaman conta yanık olma ihtimalı yüksektir...

neye göre supab demiş...ölçtümü arkadaş ))

----

ayrıca motor yapılması diyorsa motordan değildir..
lpgde rolanti düşüyor...
lpgci ye git..
lpg ayarı bozuktur..

lpg ye geçince yükseliyo desen...hortumlarda delik falan derdikte..
ayarların bozuk

Son düzenleme: