Megan 1 Şamandıra Arızası

Son_Osmanli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benzin regülatrü basıncı ayarlayamıyo olabilir bi baktrn isterseniz benzer bi sorundan muzdaribim bende benimde benzin pompam ve filtresi değişti ama sorun aynı devam ediyo

Yarin servise goturecegim rxt yi ve rxi yide goturecegim samandiralari degistirip yeniden deneme yapacagiz.

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
umarım duzelir samandradan sonra sorununuz kolay gelsin burdan benide bilgilendirrseniz sevinirim

MatraX_07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rolanti valfinden olabılır

Sercan

Sercan SALBACAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim RXİ yi aldin rxtyi satmayi düşünüyomusun

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Basınç 3 bar olmalı.

50 liralık pompa kesinlikle yan sanayidir ve her türlü haltı yapması olağandır.

Anadolu yakasındaysan bende sağlam orj. pompa şamandıra takım var takar deneriz.

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzin pompasını orjinali ile değiştir

Son_Osmanli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardesım rxt yi abime devrettim şuan için satma fikrimiz yok olursa ilan veririm buraya.

Son_Osmanli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Basınç 3 bar olmalı.

50 liralık pompa kesinlikle yan sanayidir ve her türlü haltı yapması olağandır.

Anadolu yakasındaysan bende sağlam orj. pompa şamandıra takım var takar deneriz.

Arkadaslar sorunu cozduk şamandıları yer değiştirdik rxi nin bezini boşaltıp 3-4 litre benzin koyduk ve sorunsuz devaö etti ama aynı sorum rxt de bas gosterdı ve sorunun şamadıradan oldugunu bulduk, renault fatsa servısının atelye şefi bizzat bu işle ilgilendi ve bozuk şamadıranın peşini brakmadı, yapılan işlemler şunlar.

Şamadıranın içinde iki boru vardı bunların birinde iğne deliği kadar patlak bulduk onu değiştirdik denedik düzelmedi, sonra şamadıranın içinde plastik yapımı yuvarlak filtre vardı ondan hava geçmiyordu onuda soktuk attık denedik olmadı, şamadıranın alt kısmında benzin girişi var deliği büyüttük ve arac düz giderken sorun çıkmadı sağa dönüş yaparken aynı hatayı verdi olmadı, söktük şamadıranın alt kapagına ikinci bir kapak ilave ettik onada küçük bir delik açtık denedik ve sorunu çözdük sonunda.

ama bukezde şamadıradan ses gelmeye başladı bir uğultu oluşmaya başaldı.

Sorun tam olarak şu şamadıranın alt kısmındaki kapağın deliğin içinde ki kapagın işlev görmemesi benzin içeriye giriyor cıkmak isterken kapak ebgel olup benzini brakmaması gerekirken braktıgı için benzin gitmöiyor motora, benzin dolu iken üstendfe benzin akışı oldugu için soruın çıkarmıyor.

Sorunu bulduk çözdük ama bana yeni şamadıra lazım yenisi serviste 400 tl aslında bana sadece şamadıra kasası lazım diğer elamanlar gayet düzgün çalışıyor.

Ve şunuda beli,rtmek istiyorum ben bu işlemler için işçi,lik olarak 20 tl verdim bir tane benzin filresi aldım 27 tl bir tane pompa aldım 50 tl, ben normnal bir ustaya götürseydim bu paralarla kurtulamazdım ve sorunumunda çözüleceğinede inanmıyorum. SERVİS diyorum başkada bir şey demiyorum.