Megan 1 satın alacağım.

batuhanyelaldi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba , aranıza yeni katıldım.reno
Bugün bir megan 1 sahibi ile görüştüm. 1998 model 2.0 rxt aracımız. 226 binde komple boyalı.(Güneş yanığından)
Aracı kullandım içi dışı hoşuma gitti beğendim. Yarın bir ustama göstereceğim fakat ondan önce sizlerden bilgi almak istedim. Araç komple boyalı sağ arka tampon değişik içine temiz bakılmış. Atiker sıralı lpgsi var. Abs klima 2 airbag mevcut. Öncelikle sorum şu aracımız acaba çok yakarmı? Elden çıkarmak istersem sıkıntı çekermiyim? Bide resimdeki sorun ilerde başımı çok ağrıtırmı? hepinize şimdiden teşekkürler. Kazasız belasız iyi günler.

http://i.hizliresim.com/aDoQEz.jpg

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aramıza hoşgeldin Batuhan. Seni üye tanıtımlarında tanımaktan memnuniyet duyarız. Hakkı abimiz aynı aracı kullanmakta size izlenimlerini aktaracaktır. Sağ arka tampondan kastın galiba çamurluk. 18 yaşındaki bir araçta olması normal. Resimdeki soruna gelince 2 saatlik bir kaporta çalışması sorununu halledecektir. Önemli olan şasilerde oynama, düzeltme ve çürük olmaması. İyi forumlar.:eyv

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Batuhan kardeşim hoş geldin. Aracın benimki ile yaşı hariç aynı. 4 cam otomatik, çift airbag, H direksiyon, otomatik aynalar vs. vs. Aracın sol alt tarafında ki çürük Hüseyin kardeşiminde dediği gibi halledilebilir. Aracın enjeksiyon sistemine dikkat et. Elden çıkarması şehirden şehire değişir. Bu tüm araçlar için geçerlidir. Alacağın kişi ne kadar istiyor ve hangi şehir çıkışlı bunlara dikkat et derim. Birde üç beş kuruş para verip servisinde tüm kontrollerini yaptırman sonradan başının ağrımasından daha iyi bence. Ben araçtan çok memnunum. Yakışı ve gidişi mükemmel. Yeni yetme araçlara taş çıkarıyor inanki. Şehir içi biraz fazla yaksa da performansından dolayı takmıyorsun hiç. Eğer araçta bir problem çıkmazsa rahatlıkla kullanabileceğin bir araç. Hadi hayırlısı.

batuhanyelaldi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlgili ve hızlı cevaplarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Mersinde ikamet ediyorum. Araca 15 bin fiyat çekti pazarlık yaparız dedi. sanırım aracın döşemeleri iyi durumda değil , ayrıca burda sanayide güvendiğim bir kaporta birde motor ustası var onların dışında birde expere götüreceğim. Hakkı abicim, merakım acaba kmde ne yakar bu araç lpgde? yani ne kadarlık tüple ne kadar yol gidebilir. Bide aracı alırken motor ustama neye dikkatli bakmasını söylemeliyim, kusura bakmayın ilk aracım olacak ve bu işte bayağı acemiyim :))

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Estağfurullah, elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız. Ama aracı görmeden bir şey dememizde mümkün değil biliyorsun. Tamamen senin ve ustanın kararı bu. Beğenirsen alırsın, beğenmezsen nasibini beklersin. Senin için hayırlısı olsun.

batuhanyelaldi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler ederim hakkı abi, son bir sorum ne kadar tl ile ne kadar yol yapabilirim lpgde bu konu hakkındada bilgi verirsen sevinirim tskler

Ekselans33

Sinan Dönmez
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Batuhan bende mersinde aynı aracı kullanıyorum 2000 rxt üstüne üstlük 16 jantta performans hava filtresi ile yeri geliyor cekıyorum benzıne kalkarken giderken çogu araç bu arabanın markası nedir diyordur motoru 8v tir aracın 16v daha performanslı coupe de var ama arıza durumunda 8v oldukca basıt yapılırken 16v zor ve malıyetlı oluyor o yuzden 17 yasında arac bana göre 8 v olması daha ıyı .(lpg de Cg 200cc motorla aynı yakıyor) performans olarak senı tatmin eder eger bir gt felan kullanıcı degilsen öle dogan dır sahindir honda es dir araba degıl performans bakımından bu aracın yanında (motor diriyse) ben tüpü en fakire aldırdım çarsı kız kalesi 80 km git gel 20 lira yakıyor ama 100 ü gecmem zaten sagdan yavaş kullanırım hep ısıklarda cok beklemem motoru büyük arac ronalti de cok yakıyor benım arac uzun yolda 190 bine kadar düsüyor yakıt tamamen sana baglı araç çok yakıyor diye bir sey yok sen yaktırırsan yakar bence. o prinçlemeyide mersinde yaptırıcak güzel bir usta bul yaparız derse al aracı sonra o büyüyüyor tum maşbiyere dagılır elinde kalmasın kardeşim araç

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kayseri - Konya arası 317 km'de 72 TL, ortalama 120 ve klima açık olarak yolculuk yaptım. Bu değerler tüp değeri. Şehir içi kullanıma göre değişmekle beraber biraz daha fazla yakıyor, bilgin olsun. Ben biraz hızlı kullanırım aracı o yüzden şehir içi 240 krş. gördüm...ıslık

06ozan06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2000 model RXT 2.0 8v var bende de sürekli uzun yol yaparım km'de 22-20 krş yakıyor aracın Kilometresi 270 binde.